כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

אי רישום הכנסות על ידי נהגי מוניות שנבדקו בנתב"ג

ביקורת של יחידת ניהול ספרים ברשות המסים בקרב נהגי המוניות בנתב"ג חשפה תוצאה עגומה ושלל סיבות לגבי אי רישום ההכנסות, ביניהן: נהג מונית שעצר את המונה והדפיס 20 ₪ בגין נסיעה קודמת, טען שדיבר דברי תורה עם הנוסעים הקודמים

ליקויים ברישום ההכנסות . צילום: 123rfליקויים ברישום ההכנסות . צילום: 123rf

פעילות ביקורת ראשונית של יחידת ניהול ספרים ברשות המסים, שנערכה אתמול (שלישי) בשעות הבוקר המוקדמות,חשפה לדברי הרשות "תוצאה עגומה הצביעה על ליקויים אצל כל הנבדקים".

לאור השינויים בתנאי הפעלת שירותי המוניות בנתב"ג וכהכנה לפעילות רחבת היקף בקרב נהגי מוניות, הנותנים שירותי הסעה לנתב"ג וממנו, בדקו מבקרי היחידה את ספרי העסק של שמונה נהגי מוניות.

מהדיווח עולה כי אחד מנהגי המוניות שנבדק ונתפס כשלא רשם 120 שקל טען כי "הנוסעים לא שילמו לו עדיין והוא צריך להחזיר אותם", אולם כשהמבקרים ביקשו ממנו את הטלפון של אחד הנוסעים, הוא הודה שלא רשם. נהג אחר שנצפה שאינו רושם 200 שקל ששולמו לו טען כי הוא עובד רק יומיים. שלושה נהגים אחרים שלא רשמו את נסיעת הביקורת טענו: "שכחתי", "אני שכיר ויצא לי מראש" ו"אני מודה, כמה זה יעלה לי".

מהתצפית עלה עוד כי נהג מונית נוסף לא רשם 200 שקל ולא רשם את נסיעת הביקורת, הוא טען שלא שילמו לו כלל, "אני מקבל פתק מהתחנה לפני שאני יוצא ואח"כ מתקזז בחשבוניות", וכשהתבקש להציג את הפתק טען שהפתק בתחנה.

נהג מונית אחר הפעיל את המונה בעת נסיעת הביקורת, אולם במהלכה עצר את המונה והדפיס 20 ₪ בגין נסיעה קודמת, אף על פי שעלותה היתה גבוהה יותר, לדבריו הוא דיבר דברי תורה עם הנוסעים הקודמים.

הפעילות נערכה במסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.