כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"גלובל כנפיים" בבורסה

הנהלת גלובל כנפיים, חברה בת של כנפיים אחזקות בעלת השליטה באל על, פתחה הבוקר את המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב לרגל הנפקת מניותיה בבורסה

הנהלת גלובל כנפיים בפתיחת המסחר בבורסה לני"ע בת"א לקראת הנפקת מניות בבורסה. צילום גיא אסייג

הנהלת "גלובל כנפיים", חברה בת של כנפיים אחזקות בעלת השליטה באל על, פתחה הבוקר (א') את המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב לרגל הנפקת מניות החברה. גלובל כנפיים (GKL) עוסקת ברכישה, החכרה ומכירה של מטוסים וחלקי חילוף למטוסים לחברות תעופה במדינות שונות בעולם.

סידני סלסקי, מנכ"ל גלובל כנפיים אמר במעמד פתיחת המסחר: "בעת האחרונה, בין היתר לאור השינויים בתחום החכרת המטוסים בעולם התעופה, הרגשנו והבנו ש-GKL גדלה ובשלה דיה כדי לעשות עוד קפיצת מדרגה. זה אך טבעי שמניותיה צטרפו למסחר בבורסה כאן בתל אביב". עוד לדבריו, "שוק התעופה בעולם הולך וצומח בכל הפרמטרים, ובין היתר בגידול עקבי בנתחי השוק של המטוסים החכורים, ואנחנו רוצים להמשיך להיות חלק מהמגמה הזו. אני מאמין שיחד עם בעלי המניות החדשים מקרב הציבור, נעמוד ביעדים אלו כדי לקבוע יעדים חדשים וגבוהים יותר. זו גם הזדמנות לומר תודה. GKL היא אומנם חברה של החכרת מטוסים, אך תמיד דגלתי בכך שהמרכיב החשוב ביותר הוא מרכיב חוץ מאזני, והוא ההון האנושי של הקבוצה – הצוות הנפלא של קבוצת כנפיים, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מ-GKL ויש לו תרומה אמיתית ומשמעותית להתפתחותה ולצמיחתה".

לדברי חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "גלובל כנפיים הנפיקה מניות לראשונה בתחילת החודש, בכך הגיע מספר החברות החדשות שנרשמו השנה לתריסר. החברות החדשות גייסו כ-2.2 מיליארד שקל. ראוי לציין כי החברות החדשות שהצטרפו מגיעות ממגוון תחומים וסקטורים – מטכנולוגיה, מסחר ושירותים, נדל"ן, חיפושי נפט ושירותים פיננסיים. אגרות החוב של כנפיים, הונפקו בבורסה בנובמבר 2010, ולכן ההתנהלות בשוק ההון אינה חדשה לחברה. המעבר להיות חברה שגם מניותיה נרשמו כאן למסחר, מעיד על האמון של החברה בבורסה בשוק הישראלי. מניות החברה צפויות להצטרף למדד ת"א-צמיחה ו-All Share , בתחילת ספטמבר 2017".