כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

המשטרה ממליצה על כתב אישום נגד שלושה עובדי אל על בחשד למעילה

משטרת ישראל סיימה את החקירה כנגד העובדים לשעבר ברומניה ובפולין, החשודים כי בין השנים 2008-2013 מעלו בכספי החברה וגיבשה תשתית ראייתית לביסוס החשד. אל על: ""מדובר באירוע שנחשף ע״י מבקר אל על בשנת 2014....אנו שבעי רצון שהחקירה הסתיימה והדין ימוצה עם האשמים"

משטרת ישראל ניהלה באמצעות היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433, חקירה מסועפת כנגד מספר עובדי חברת אל על, שעבדו במזרח אירופה, בחשד לעבירות מרמה, הונאה, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

מדובר בפרשה, שניהלה משטרת ישראל בשיתוף רשות המסים ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, במסגרתה נחקרו מספר מעורבים, שעבדו בין השנים 2008-2013, בנציגות אל על ברומניה ופולין, אשר עפ"י החשד מעלו בכספי החברה בהיקפים עצומים.

ממצאי החקירה מעלים חשד כי שלושת החשודים נהגו להוציא כספים במרמה מחברת אל על, במגוון שיטות ולאורך שנים, ובכלל זה: העברת כספים במרמה מחשבונות החברה לחשבונות אחרים, שפתחו בחו"ל, משיכת כספים מקופת החברה לצרכים פרטיים, הגדלת נפח החזרי ההוצאות האישיות מהחברה, הגשת חשבוניות מזויפות להחזר הוצאות כלליות, משיכת כספים מקופת החברה ללא קבלה ומשיכת כסף מזומן מהבנק ומהכספת.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה לביסוס החשד, כל אחד על פי חלקו, למעורבות בעבירות על חוק איסור הלבנת הון, פקודות מס הכנסה, זיוף בידי עובד ציבור, גניבה בידי עובד ציבור, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

מחברת אל על נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שנחשף ע״י מבקר אל על בשנת 2014. אל על פנתה למשטרת ישראל ולגורמי אכיפת החוק במזרח אירופה על מנת למצות את החקירה ולהביא את האשמים לדין. יש לציין כי לא מדובר בסכומים מהותיים לחברה. חברת אל על סייעה במשך כל התקופה לגורמי אכיפת החוק בישראל ובחו"ל בחקירה. חברת אל על ראתה ותמשיך לראות מול עיניה את טוהר החוק והמידות.
אנו שבעי רצון שהחקירה הסתיימה והדין ימוצה עם האשמים".

חשד למעילה באל על בין השנים 2008-2013 ברומניה ופולין