כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

טיולים על ארבע בארבעים מעלות

איך לצאת לטייל עם הכלב בחום ולחזור הביתה בשלום

חופשת הקיץ והחגים שאחריה הם עונה פופולארית לטיולי משפחות. יש כאלו שלא מוותרות על בני הבית ההולכים על ארבע, גם כשהן מבלות בחיק הטבע. אז הנה כמה עצות איך לטייל עם ידידנו הטובים, ולשוב הביתה בשלום:

הווטרינרים ממליצים להמעיט בטיולים ארוכים עם הכלבים בשעות החמות ביותר ביום, ולא לצאת לים או לטיולים בטבע דווקא בשעות הלוהטות. ישנה סכנה ממשית למכת חום אצל בעלי החיים שלנו, שעלולה לסכן את חייהם. נסו לצאת בשעות המוקדמות של הבוקר ובכל מקרה להקפיד על משמעת מים, לכם ולכלב.

ישנם גזעים של כלבים שיותר רגישים לחום (אפילו בבית יש לדאוג להם למיזוג תמידי) וכדאי להתייעץ עם הווטרינר האישי שלכם מה רמת הסיכון לכלב הפרטי שלכם אם ייצא לטייל בטבע. אם מדובר בסיכון יתר- וותרו על הטיול המשותף, לטובתו של הכלב.
אם אין ברירה, והיציאה עם הכלב לטיול דווקא בשעות החמות היא הכרחית, דאגו להשקות אותו באופן קבוע. קחו אתכם תמיד כלי מתקפל למים, וודאו שיפסע באזורים מוצלים ככל שניתן ,ודאגו עבורו למנוחה בדרך.

איך נדע אם לכלב חם מידי?
סימני הזיהוי יכולים להיות התנשפויות וקצב נשימה מהיר, הוצאת לשון, הליכה איטית, וחום גוף גבוה. במצב קיצון הכלב עלול גם להקיא ואז יש למהר למוקד או לווטרינר קרוב למתן נוזלים וטיפול.
אם נראה לכם שלכלב חם מידי, קחו אותו למקום מוצל, תנו לו לשתות מים והרטיבו את הפרווה שלו במים. אם הגעתם לאזור מגורים/מסעדה/בית קפה מקמו את הכלב מול מאוור והרטיבו שוב את הפרווה. והכי טוב – גשו לווטרינר לטיפול מקצועי.

כמה כלב צריך לשתות?
משקל הכלב*כפול* 40 מ"ל מים – זו הכמות הממוצעת של מים לשתייה נכונה לכלב ביום.

מלבד זאת, יש מגוון רב של אביזרים שיכולים להקל ולהנעים את הטיולים עם כלבים לטיולים. לדוגמא:
מנשא גוף לכלבים קטנים (כן כן, כמו של תינוקות), ג'ל להגנה על הכפות רגליים מפני האספלט הלוהט של ימי הקיץ, צלחת מתקפלת מגומי, חגורה להליכה ופעילות ספורטיבית שמתחברת למותן ומשאירה ידיים פנויות (מעולה להורים שנושאים גם תינוק במנשא), מזרן קירור לכלב, מיטת איגלו לכלב עם ידית נשיאה ועוד.

הטיפים באדיבות אתר הכלבים והחתולים, www.snoopi-app.com , להשוואת מחירים ולמוצרים ושירותים לבעלי חיים: אוכל,אביזרים, וטרינרים ואנשי מקצוע ועוד.

חגורה לטיול 119 ש"ח

מיטת איגלו לכלב 160-230 ש"ח

צלחת מתקפלת מגומי 25-44 ש"ח