כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

אל על: משבר עם עובדי התחזוקה

רגע לפני הגעתו של מטוס הדרימליינר, 1,400 עובדי התחזוקה בחברה מאיימים בסכסוך עבודה. הסיבה: החברה לא נענית לבקשתם לתוספות שכר. אל על: "אין כל בסיס ואין בכוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה"

בסוף השבוע האחרון הסתיים ללא תוצאות המו"מ בין הנהלת אל על לנציגי וועד עובדי התחזוקה ונציג ההסתדרות, אבי אדרי. לטענת נציגי העובדים, הנהלת החברה דחתה את בקשותיהם לתוספות שכר בגין העומס ההולך וגדל בעבודה המוטלת עליהם ולהתייעלויות שביצעו.

לטענת הוועד הם החלו בהליך של סכסוך עבודה. בתחזוקה של אל על מועסקים כ-1,400 עובדים.

נציבי העובדים טוענים כי חל גידול מתמשך בכמות המטוסים בהם מצטיידת החברה לעומת גידול מועט בכמות עובדי התחזוקה וכי הפער לא פרופורציונלי ויוצר עומס רב על העובדים.

עוד טוענים העובדים כי אל על עושה שימוש בעובדי התחזוקה לצורך הגדלת הכנסותיה, בדברים אשר אינם קשורים לעבודתם או למטוסי החברה. כך למשל, החברה מתקשרת בהסכמים עם גופים וחברות תעופה חיצוניות תוך כדי הגברת עומס העבודה המוטל על עובדי התחזוקה, בהטלת משימות נוספות כגון: ביצוע תחזוקה למטוסים חכורים ולמטוסי חברות אחרות וכתוצאה מהטמעת מערכות מסווגות, וכל זאת, כך טוענים העובדים, באופן חד צדדי ומבלי לשתף את נציגי העובדים ומבלי לתגמל אותם על אקסטרות.
"הנהלת החברה בחרה שלא לנהל מו"מ ענייני עם נציגי מגזר התחזוקה ומונעת אפשרות להגיע להסכמות בדבר תנאי עבודה ראויים", נמסר מהוועד.

מאל על נמסר בתגובה: "ההסתדרות, ההנהלה ונציגות העובדים באל על חתמו ביוני 2015 על הסכם עבודה המבטיח שקט תעשייתי עד אוגוסט 2018 ואנו מצפים מכל הצדדים להמשיך וליישם את ההסכם. ההסכם קבע כי ניתן לקיים מו״מ מגזרי שבסיסו התייעלות ואנו בעיצומם של דיונים עניינים. אין כל בסיס ואין בכוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה".