כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

הקונקורד חוזר?

נאס"א פיתחה גרסה חדשה של המטוס העל-קולי תוך התגברות על הבעיות, שגרמו לקרקוע מטוס הקונקורד בשנת 2003. תוך 5 שנים עשויה לצאת לדרך גרסה מסחרית של הקונקורד 2, שתטיס אתכם מלונדון לניו יורק ב-3 שעות

הקונקורד חוזר?

נאס"א, סוכנות החלל והאווירונאוטיקה האמריקנית, השלימה לאחרונה פיתוח דגם של מטוס על קולי, תוך נטרול הבעיות, שאפיינו את מטוס הנוסעים המיתולוגי של בריטיש איירווייס ואייר פרנס, הקונקורד, שקורקע סופית בשנת 2003.

הדגם של נאס"א, המכונה קונקורד 2, מגביר משמעותית את מהירות הטיסה, ועפ"י הערכת המפתחים, מטוס נוסעים, שייבנה על בסיס הדגם, יוכל לגמוע את המרחק בין ניו יורק ללונדון ב-3 שעות בלבד.

הבעיה המשמעותית ביותר של מטוס הקונקורד הייתה הבום העל-קולי, שנשמע כשהמטוס חוצה את מהירות הקול. אחת הסיבות לקרקועו של המטוס, לבד מתפעולו היקר והלא משתלם, היה האיסור של הקונגרס האמריקאי על טיסות הקונקורד בארצות הברית עקב הרעש המטריד ובעיות הזעזועים הנגרמות לתשתית הקרקעית.

המטוס של נאס"א, לעומת זאת, מסוגל לטוס בגובה של 55,000 רגל (קרוב ל-17 ק"מ), הרבה מעל מטוסים רגילים, וגורם רעש מרבי של 60 דציבלים בלבד. סוכנות החלל ערכה למטוס סדרה של ניסויים במנהרות רוח, וניתן מעתה לפתח מטוס נוסעים מסחרי על בסיס הדגם.

פטר קוהן, מנהל פרויקט המחקר העל-קולי בנאס"א, מציין שהמטוס החדש עשוי להתקבל בהתלהבות ע"י הציבור הרחב, ובהמשך לקבלת אישור, תוך 5 שנים נראה טיסות ניסוי של מטוסי נוסעים.