כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"מצבה של אייר ברלין הידרדר בקצב חסר תקדים"

איתיחאד איירווייס, מחזיקת המניות הגדולה ביותר של אייר ברלין, מגיבה במורת רוח על קריסתה הכלכלית של החברה הגרמנית למרות התמיכה המאסיבית, שהעניקה לה במהלך השנים האחרונות. פספורטניוז עושה לכם סדר: מי המחזיקות בחברת התעופה הגרמנית?

צילום 123rf

בעקבות הכרזתה של אייר ברלין על חדלות פירעון והבקשה להליך פשיטת רגל, פרסמה הנהלת חברת איתיחאד איירווייס, מחזיקת המניות הגדולה ביותר של אייר ברלין, את תגובתה.

ראוי לציין, כי מרבית מניותיה של אייר ברלין מוחזקות בידי גורמים פיננסיים ופרטיים גרמנים, ורק מניות מיעוט, עפ"י תקנות האיחוד האירופי, בידי חברות וגורמים כלכליים לא אירופיים. בנוסף לאיתיחאד, בין בעלי המניות העיקריים גם התאגיד הטורקי, ESAS, שבבעלותו חברות התעופה הטורקיות: פגאסוס איירליינס ואיזמיר איירליינס.

איתיחאד איירווייס מביעה מורת רוח ואכזבה מקריסתה הסופית של אייר ברלין "במיוחד נוכח העובדה שאיתיחאד סיפקה לה תמיכה כספית משמעותית לצורך מאמצי השיקום במהלך שש השנים האחרונות".

הנהלת איתיחאד מדגישה: "בחודש אפריל השנה סיפקנו לאייר ברלין מימון נוסף של 250 מיליון אירו כולל סיוע לבחינת אסטרטגיה עסקית חדשה, אלא שמצבה של אייר ברלין הידרדר באופן חסר תקדים, ללא כל אפשרות להתגבר על הקשיים וליישם פתרונות אסטרטגיים אלטרנטיביים".

"בנסיבות אלה", מציינת הנהלת איתיחאד, "לא נוכל להציע מימון נוסף, שיגדיל את החשיפה הכספית שלנו", מוסיפה: "אנו מצפים שאייר ברלין תמשיך לפעול במשך הליך פשיטת הרגל, כולל יישום הסכמי שיתוף הפעולה בין החברות", ומסכמת: "גרמניה היא שוק חשוב מאד שלנו, ואנחנו נמשיך במחויבות שלנו לספק קשרי תעופה, סחר ותיירות בין המדינות".