כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

משדרגים את הסלפי למחלקה ראשונה

מי לא מכיר את הסיטואציה? טיול בחו"ל, המראות והרשמים מקסימים, הצילומים בסמארטפון... קצת פחות. אשת טורס משיקה טיול, המשלב סדנת צילומים בסמארטפון בליווי צלם מקצועי

משדרגים את הסלפי. צילום: 123rfמשדרגים את הסלפי. צילום: 123rf

מי לא מכיר את הסיטואציה? טיול בחו"ל, המראות והרשמים מקסימים, הצילומים בסמארטפון… קצת פחות.

אשת טורס משיקה טיול, המשלב סדנת צילומים בסמארטפון בליווי צלם מקצועי, כך שהמטיילים יחזרו עם תמונות בליגה אחרת וגם יוכלו לשתף בזמן אמת ברשתות החברתיות.

סדנאות הצילום בהנחיית הצלם המקצועי ירון בן חורין, ייצאו במסגרת טיולים מאורגנים עם מדריך מומחה ליעד. המטיילים ייהנו ממפגשים יומיים של העשרה בנושאים מגוונים: עריכת תמונות, אינסטגרם, עריכת סרטוני וידאו ושיתוף ברשתות החברתיות. במהלך הטיול יילמדו המטיילים צילום בפוזיציות שונות כמו נופים, שווקים, ערים וכפרים ציוריים, תוך כדי שיפור יסודות הצילום: איך להחזיק את הסמארטפון, מיקום, פונקציות צילום שונות בסמארטפון ועוד.

מנחה הסדנה, הצלם ירון בן חורין, מסביר: "בשנים האחרונות כולנו מצאנו את עצמנו עם מצלמה בכיס. אנחנו משתמשים בה לא מעט בטיולים – אלא שלא תמיד אנחנו מצליחים להעביר את החוויות מהטיול לתמונות בצורה מספקת. השילוב של טיול וצילום הוא פלטפורמה מצוינת המשלבת בין זמן איכות וסיטואציה אידיאלית ללימוד והנאה מצילום. סדנת הצילום בשיתוף אשת טורס מיועדת לאנשים שאין להם ידע מוקדם בצילום, כשהמטרה היא שבסוף המסע המטיילים יוכלו לצלם תמונות יפות ומקצועיות בטיול וגם בחיי היום יום".

סדנת הצילום הראשונה התקיימה בוולנסיה והטיול הבא, בו תתקיים הסדנה, ייצא לזנזיבר ב-1 ביולי.

אז בכל זאת אפשר לצלם טוב יותר במהלך הטיול?

הנה 5 טיפים לצילום נכון בסמארטפון מהצלם ירון בן חורין, מנחה הסדנה:
1. סלפי – כדאי לצלם קצת מעל גובה הראש ובניגוד למה שחושבים – לא לצלם קרוב מדי לפנים. קחו מרחק של יד לפחות מהפנים כדי שהתמונה לא תצא מעוותת.
2. אווירה – נסו לשלב את האווירה המקומית בתמונות. במקום לצלם מקומות ריקים, חפשו דמויות מקומיות והסתכלו מסביב לראות אם יש התרחשות מעניינות. אפשר אפילו לבקש יפה במידה ואתם מעוניינים לצלם מישהו, הכי הרבה יגידו לכם לא…
3. צלמו לרוחב – רוב התמונות היפות מצולמות לרוחב. הפורמט מאפשר לבנות קומפוזיציות יפות, ומתאים לכל סוגי המדיה כגון פייסבוק, אינסטגרם וספרים מודפסים.
4. קומפוזיציה – מיקום של אלמנטים בתוך מסגרת התמונה הוא בעל חשיבות עליונה. השתמשו בחוק השלישים: לדוגמא, נסו למקם את אובייקט הצילום בשליש המסך (ימני או שמאלי) ואת הנוף מצידו השני. אם אתם מצלמים את נוף רחב או חוף ים – מקמו את קו האופק בשליש העליון או התחתון של התמונה.
5. אור וצל – מצלמת הנייד אינה אוהבת הבדלים גדולים בין אור לצל. מה שהעין רואה ומה שהמצלמה רואה הם שני דברים שונים לחלוטין. נצלו את שעות הבוקר והשקיעה לצילומים המושלמים, כשהאור רך ונעים.