כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

נוגע ללב

מושתלת לב בת 18 טסה לפלמה דה מיורקה שבספרד בלי תרופות החיוניות לה. מנהל קבוצת הוואטסאפ של תא כתבי ויח"צני התעופה ביקש את עזרת חברות התעופה להטיס ללא דיחוי את התרופות מצילות החיים. איזו חברת תעופה נענתה?

יעל אלוני, מושתלת לב בפלמה דה מיורקה

הסיפור המרגש הבא החל ביום שישי האחרון בהתכתבות בקבוצת הוואטסאפ של תא כתבי ויחצ"ני התעופה (רוטרניק). אליהו אלוביץ, מנהל הקבוצה פנה כך אל חברי הקבוצה: "חברות התעופה, נערה בת 18 מושתלת לב (יעל אלוני. ס.פ.ז) שכחה לקחת את התרופות שלה בישראל והיא כרגע נמצאת בפלמה דה מיורקה שבספרד. האם יש חברת תעופה שיש לה בהקדם טיסה לשם וניתן לשלוח את התרופות? אם היא לא תיקח את התרופות חייה בסכנה".

וכך השיבה לו שאנון מרוז, תקציבאית קבוצת לופטהנזה במשרד יחסי הציבור, שטרן אריאלי: "במידה ואתם לא מוצאים טיסה ישירה, ללופטהנזה יש טיסה עם קונקשן שתגיע מחר בבוקר לפלמה".

אלוביץ: "שאנון, הם יהיו יכולים להעביר את התרופות? במידה ויהיה אקטואלי".

שאנון: "צריך לבדוק מול מי שאחראי שם אבל ככל הנראה שכן".

אלוביץ: "הבנתי. תמתיני, אני בודק האם התרופות סובלות דיחוי עד מחר או חשוב שהיא תקבל עוד קודם. בודק".

כעבור מספר דקות אלוביץ מעדכן: "שאנון זה מצוין. שולח לך באישי איש קשר לתיאום. תודה רבה לך ולחברת לופטהנזה על הסיוע והצלת חיים. ואגב, מאחורי הבחורה עומד סיפור מרתק על הלב שקיבלה".

סוף טוב, הכל טוב: התרופה הגיע אל יעדה, אל המושתלת יעל אלוני, עם חברת SWISS מקבוצת לופטהנזה.

הסיפור הנוגע ללב קיבל ביטוי גם בפייסבוק. וכך כתבה דבורה זצרר, דוברת המרכז להשתלת איברים, בפוסט שהעלתה: "ברגע הזה בדיוק! הגיעו התרופות ליעל! לפלמה דה מיורקה. תודה ענקית לכל מי שעזר לי במבצע ההצלה הזה! אפרת דורון (שיווק קבוצת לופטהנזה ישראל. ס.פ.ז) המלאכית הראשית ו-Nicolas Kuemmerle, מנהל התחנה. לקבוצת לופטהנזה וכמובן לחברת התעופה SWISS שהטיסה את התרופה מצילת החיים. רק בריאות". עוד כתבה כי "צוותים שלמים נרתמו על מנת שהתרופה תגיע ליעל, ואין על אפרת דורון שהתרגשה כל כך לעזור וחזרה ואמרה שהיא עושה זאת מתוך רצון לעזור ולא למען פרסום (תאמינו לי שהיא הייתה אמיתית) רעדה מהתרגשות".

צפו ביעל מוקירה תודה: