כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

מתקפת טרור בברצלונה

13 נרצחים ולמעלה מ-100 פצועים בשני פיגועי דריסה שארעו הלילה (ה') בספרד: הראשון בשדרת לה רמבלה המתויירת בברצלונה והשני בעיירת החוף קמברילס, דרומית לברצלונה. עדי ראייה בלה רמבלה: "הדורס האיץ ודרס כל מי שעמד מולו". כאות הזדהות הואר בניין עיריית תל אביב בצבעי דגל ספרד ושחקנה של קבוצת הכדורגל של ברצלונה, מסי בפוסט: "לא נכנע, יש הרבה יותר מאיתנו שרוצים לחיות בעולם שלו ובלי שנאה"

ברצלונה. פיגועי הדריסה הגיעו גם אליה

ברצלונה, בירת מחוז קטלוניה והיעד האהוב כל כך על הישראלים, חוותה הלילה (ה') פיגוע דריסה רצחני. על פי הדיווחים, בפיגוע איבדו את חייהם 13 בני אדם וכ-100 נוספים נפצעו. עדי ראייה סיפרו כי הדורס האיץ במהירות של כ-80 קמ"ש ודרס את כל מי שנקרה בדרכו, בכביש ובמדרכה. "הוא נסע כמו בשדה תירס ודרס עשרות אנשים", העידו.  לפי שעה, 29 ישראלים טרם יצרו קשר אך לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיגוע. משרד החוץ פועל לאתרם.

הפיגוע ארע בשדרת לה רמבלה, השדרה המרכזית והמתויירת ביותר בברצלונה. ככלל, ברצלונה נחשבת לאחת הערים המתויירות ביותר בעולם. בשנה שעברה משכה אליה למעלה מ-30 מיליון תיירים, רבים מהם בחודש אוגוסט.

כאות הזדהות עם ברצלונה, בניין עיריית תל אביב הואר בצבעי דגל ספרד וגם מסי, שחקנה של קבוצת הכדורגל של ברצלונה, העלה פוסט בו הוא שולח תנחומים למשפחות ההרוגים ומגנה כל מעשה אלימות: "לא נכנע, יש הרבה יותר מאיתנו שרוצים לחיות בעולם שלו, בלי שנאה, במקום שבו כבוד וסובלנות הם הבסיס לקיום שלנו".

שעות אחדות אחרי הפיגוע הזה ארעה מתקפת טרור נוספת בספרד, והפעם בעיירת החוף קמברילס, דרומית לברצלונה. משטרת קטלוניה דיווחה כי חוסלו חמישה מחבלים שדרסו ופצעו שישה אזרחים ושוטר. המחבלים נשאו על גופם חגורות נפץ.