כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

שיכורים באוויר

חברות התעופה החלו להסיר כפפות על מנת לטפל בתופעת השיכרות בטיסות. בבריטניה נעצרו בשנה האחרונה מאות שיכורים במטוסים ובנמלי תעופה, ובארצות הברית נוסע שיכור, שגרם לנחיתת חירום, נכלא לשלושה חודשים ויפצה את חברת התעופה בכ-100 אלף דולר

נלחמים בתופעת השיכרות בטיסות.צילום 123rf

לעתים רחוקות אנחנו נתקלים בתופעה של 'הישראלי המכוער' המתפרע בטיסה, ולכולנו זכורה 'פרשת השוקולד', אך התופעה הישראלית היא שולית וזניחה בתעופה הבינלאומית בהשוואה לבעיה האמיתית והקשה בהן מתמודדות חברות התעופה בעולם, זאת כאשר נוסעים רבים מגיעים לטיסה "מתודלקים" באלכוהול.

תופעת השיכרות אומנם בולטת במיוחד בבריטניה, אך מסתבר שגם מדינות לא מעטות נוספות מתמודדות בבעיה הקשה שהולכת ומחריפה בשנים האחרונות.

בשבוע האחרון הטיל שופט פדרלי בארצות הברית קנס של 97,817 דולר על נוסע שיכור, שגרם למטוס של חברת הווייאן איירליינס לבצע נחיתת חירום והסב לחברה נזקים רבים.

הנוסע השיכור תקף מילולית את בת זוגו וילדיה ונוסעים אחרים בטיסה מהונולולו לניו יורק ואף חבט בכתפו של דייל. הקברניט החליט להנחית את המטוס בנמל התעופה באינויי, שם נעצר הנוסע ע"י המשטרה המקומית, ובבית המשפט נידון ל-3 חודשי מאסר.

תופעת הנוסעים השיכורים חמורה במיוחד בבריטניה, והרשויות וחברות התעופה מנסות להתמודד עימה ולא בהצלחה רבה.

בשנה האחרונה קרוב ל-400 נוסעים שיכורים נעצרו בנמלי התעופה ובמטוסים בבריטניה.

עפ"י סקר מקיף בקרב 19,000 אנשי צוותי אוויר בחברות התעופה הבריטיות, יותר ממחציתם דיווחו, שנתקלו בנוסעים שיכורים המתפרעים בטיסות. אומנם תעשיית התעופה הבריטית אימצה בשנה שעברה קוד התנהלות, הכולל שני עקרונות מרכזיים: לבקש מהנוסעים לא לשתות בטיסה משקאות שקנו בדיוטי פרי ולא למכור אלכוהול לנוסעים הנראים שתויים, ובכל זאת, נראה כי התופעה רק הולכת ומתגברת.