כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

אייר ברלין ביטלה 100 טיסות בעקבות 'מחלות' טייסים

הפעילות של הטיסות וצוותי הקרקע של החברה בנמלים דיסלדורף וברלין-טגל, כמעט משותקת בשל השביתה הפוגעת גם באירו-ווינגס ואוסטריאן, המפעילות מטוסים חכורים של החברה. באתר החברה נכתב כי הביטולים נובעים מ'סיבות תפעוליות' והנוסעים מתבקשים להימנע מהגעה לנמלי התעופה

אייר ברלין. צילום: יח"צ

אייר ברלין ביטלה אתמול (שלישי); כ-100 טיסות בעקבות מספר יוצא דופן של טייסים 'חולים', כ-250, ככל הנראה, שביתה פראית עקב הקיצוצים המשמעותיים בשכר של העובדים בחברה פושטת הרגל.

החברה חדלת הפירעון מצויה בהליך פשיטת רגל ומקיימת מגעים, בנוסף למכירת הנכסים, גם להעתקת העובדים לחברות אחרות. הצעות לרכישת נכסי החברה יכולות להתקבל עד ה-15 בחודש, ובשבוע הבא תתקבל החלטה סופית.

באתר האינטרנט של החברה נכתב כי ביטולי הטיסות היום נובעים מ'סיבות תפעוליות' והנוסעים מתבקשים ליצור קשר עם החברה ולהימנע מהגעה לנמלי התעופה. הפעילות של הטיסות וצוותי הקרקע של החברה בנמלי הבית, דיסלדורף וברלין-טגל, כמעט משותקת היום.

מחלת השביתה פוגעת גם בטיסות אירו-ווינגס ואוסטריאן איירליינס, המפעילות 42 מטוסים חכורים של אייר ברלין.

על פי דיווחים בתקשורת הבינלאומית כיוון שהחברה אינה מפצה עוד נוסעים בגין ביטולי טיסות, מוצע לנוסעים לרכוש טיסות חלופיות על חשבונם.

כפי שכבר התפרסם בפספורטניוז, החברה עשויה להפסיק בקרוב את כל טיסותיה ארוכות הטווח, וכבר הודיעה כי החל מה-25 בחודש יתבטלו הטיסות לבוסטון ולקריביים.

אייר ברלין צפויה להפסיק את הטיסות ארוכות הטווח