כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

מילאנו. ביקרתם כבר?

מילאנו אומנם אינה עיר תיירות מובהקת, אך כדאי לבקר בה ולו כדי להתרשם מן הפאר, ההדר ותחושת היוקרה, מחנויות המעצבים רבי המוניטין והמלונות המטופחים. פנו לכם יומיים -שלושה לביקור בעיר המרתקת

מילאנו. צילום 123rf

הקתדראלה הגותית המפורסמת של העיר, הדואומו –Duomo, ממקדת אליה את תשומת ליבם של האורחים וגם של המקומיים, הן בזכות היצירתיות האדריכלית והאמנותית המרשימה והן בשל מיקומה בלב המרכז המסחרי של מילאנו.

מכיכר הדואומו פונים אל הגלריה ע"ש ויטוריו עמנואלה השני, המלך הראשון של ממלכת איטליה המאוחדת. הגלריה המפוארת, על כל תבליטי ותחריטי הקיר וקשתות הפלדה הנושאות את תקרת הזכוכית, הוקמה ב-1877, והיא, למעשה, הקניון הראשון בעולם, ואחד היוקרתיים והיקרים ביותר עד היום. היציאה מן הגלריה מובילה אל כיכר הלה סקאלה, לצידה ממוקם בית העירייה, במרכזה מתנשא פסלו של ליאונרדו דה וינצ'י, ומעבר לכביש המבנה הצנוע למראית עין של מקדש האופרה העולמי.

מה עדיין לא נכתב על הלה סקאלה? החזית הפשוטה והאפורה למדי של המבנה אינה מעידה במאום על העיצוב האדריכלי הפנימי, על הסימטריה המסוגננת, על הקטיפה המבהיקה בארגמן וזהב, על מיטב שירותי הנוחות והטכנולוגיה האודיו-ויזואלית לרשות הצופים.

מילאנו. צילום 123rf

בדיוק מכאן מוליכה הדרך אל רובע חנויות היוקרה. רחוב מאנצוני (Via Manzoni) יוביל אתכם אל מונטה נפוליאונה, ולכל אורכו וברחובות המצטלבים עימו תוכלו לפגוש את: ארמאני, איב סנט לורן, ורסאצ'ה, לואי ויטון, גוצ'י, פראדה, רלף לורן, דיור, קרטייה, דולצ'ה וגבאנה ואת כל ידידיהם המהודרים. גם 'ווינדוו שופינג' עשוי להיות נחמד, ואת החנויות ובתי הכל-בו לפשוטי-עם תמצאו בסוף מונטה נפוליאונה. גם כמה מן המלונות היותר נחשבים של מילאנו ניצבים להם בנחת ברובע האופנה ומשלימים ברוב פאר והדר את תמונת ה'דולצ'ה ויטה'.

אם נותר לכם פנאי, כדאי גם לסור לביקור בטירה Castello Sforzesco, שבחזיתה ממוקמת מזרקה מרהיבה, אך עיקר העניין באתר הם המוזיאונים לאמנות ימי הביניים ואמנות עתיקה, וגם פסלו האחרון של מיכלאנג'לו, אותו לא הספיק להשלים לפני מותו.

לסיכום, אם הגעתם לאיטליה (וגם אם לא), פנו לכם יומיים לפחות למילאנו, וודאי לא תתאכזבו.