כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

עוברים באחד מנמלי התעופה של אירופה? כדאי שתקראו את הכתבה

בעקבות ביקורת הגבולות המחמירה של האיחוד האירופי, איגוד חברות התעופה האירופיות מתריע מפני תורים ארוכים במיוחד בביקורת הדרכונים ובבידוק הביטחוני בנמלי התעופה ביעדי הנופש

צילום 123rf

אם אתם בדרך לחופשת הקיץ, או כבר בעיצומה, שימו לב להתרעות איגוד חברות התעופה האירופיות על עומסים יוצאי דופן בנמלי התעופה ביעדי הנופש, וזאת בעיקר בתורים המיועדים לבעלי דרכון לא אירופי.

כידוע, האיחוד האירופי הורה לכל חברות התעופה ונמלי התעופה להחמיר את הבדיקות הביטחוניות ואת ביקורת הדרכונים, ובעקבות כך נוצרים תורים ארוכים מאד, במיוחד בנמלי תעופה בדרום אירופה הגדושים בימים אלה בנופשים המגיעים לחופשה או מסיימים אותה.

איגוד חברות התעופה האירופיות A4E מצביע על עומס מיוחד בנמלי התעופה הבאים: פלמה דה מיורקה, מלאגה – ספרד, אורלי – צרפת, ליון – צרפת, בריסל – בלגיה, ליסבון – פורטוגל, מילנו/ מלפנסה – איטליה, וכן מלטה וברצלונה, בעיקר בסופי השבוע עקב עיצומי עובדי נמל התעופה.

"היו מוכנים לתורים ארוכים, הן בהגעה והן בהמראה", מתריע האיגוד. "וזאת עקב בדיקה קפדנית של הדרכונים הלא אירופיים ובדיקה ביטחונית יסודית", ועל כן, מומלץ להגיע לנמלי התעופה לפחות 3 שעות, ואפילו יותר, כדי לא להחמיץ את הטיסה.

גם בנמלי תעופה נוספים, העמוסים מאד בעונת הקיץ, עלולים להיות עיכובים, וביניהם: אנטליה בטורקיה, ניס בצרפת, אליקנטה בספרד וקטניה באיטליה.