כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

בעקבות הסרט: אל הר אווטאר במחוז הונאן

עם 'נוה אקדמיה' לטיול ייחודי בסין בדגש על חבל סצ'ואן, וגם אל 'הר אווטאר הללויה', הרכס הייחודי, שכיכב בסרט 'אווטאר', והפך זה מכבר לאטרקציה תיירותית // כתב: אורי סומך, מדריך ויועץ טיולים

הטיול המקיף לסין סצ'ואן, הוא לא טיול המתווסף לאוסף הטיולים או המקומות שאנו רואים לעצמנו חובה 'לעשות', אלא בראש ובראשונה מסע תרבותי אל 'גן העדן המרכזי', שבו צמחו הוגים ומנהיגים, אשר השפיעו והתוו את הדרך לניהול חברה ומדינה יציבה, אשר יסודותיה הונחו על ידם לאורך ההיסטוריה.

זו חוויית נסיעה אל מחוזות ונופים מדהימים באזור ZHANG JIA JIE של סלעי גיר, העולים כפורחים מערוצים מרהיבים אל תוככי עננים נישאים, הכוללים הליכה על גשר זכוכית כבתוך חלום אפוף בלובן עננים מלטף.

זה ביקור בשדות אורז, המכלכלים כחמישית מאוכלוסיית העולם בתוך מדינת ענק שלכל תושב יש בית ואוכל.

זהו מפגש עם מגוון רב של תושבים השונים במראם, בצורתם ובשפתם בכל אזור ואזור.

ההר המושלג דרקון הג'ייד ובריכת הדרקון השחור ליג'יאנג במחוז יונאן

ההר המושלג דרקון הג'ייד ובריכת הדרקון השחור ליג'יאנג במחוז יונאן. צילומים: shutterstock

זו חוויית סיור וביקור במערות DAZU בחבל סצ'ואן, בעלות הפיסול המרהיב והצבעוני בן ארבע מאות שנים מאז תקופת שושלת TANG, הנותן הזדמנות להבנת הבודהיזם והשתלבותו בדאואיזם (שהוא אחת משתי דרכי החשיבה המקוריות של סין) ומהמיזוג ביניהן נוצרה דרך הזן-מדיטציה.

זו חשיפה אל 'ארצו של העם הנבחר', שאת התואר המחייב הזה הם קיבלו בשל יסודות התרבות החופשייה מדת ומשוחררת ממאבקי דת באשר הם, מאחר והם השכילו להבין שחוסר הסובלנות שבדת גורם לאי יציבות המערערת את היסודות החברתיים. חוק המדינה, שהונח והונחה על ידי הפילוסופים והמנהיגים הסינים, משמש כמגדלור המאיר ומנתב את דרכם לאורך ההיסטוריה העשירה.

מסע מרתק זה הוא הזדמנות מיוחדת להגיע אל אחת התרבויות המעניינות, המשלבת בתוכה דרכי חשיבה מקוריות ומגוון רב של שבטים ולאומים, הפועלים ומשתלבים בקשת אדירים ששמה סין.

טיול זה הוא גם שילוב של נוף אגדי, שדות אורז ומטעי תה במרחבי אין קץ היוצרים מעין שטיח המשתרע על כל גבעה ועמק. זו חוויית ביקור בעיירת מים עתיקה ושייט בין עצי ערבה בוכייה. בגנים הסינים הקלאסיים נתרשם מהיופי הייחודי ומהיסודות המאפיינים גנים אלה. נבין את גדולתם הטכנולוגית של הסינים, שהקדימו את המערב במאות שנים, כשהקימו את סכר דו ג'יאנג יאן, בן אלפיים ושלוש מאות שנים. לא נפסח גם על ביקור מעניין בבית גידול הפנדה, שהיא בעל החיים הלאומי של סין, ונחווה גם ביקור במוזיאון הדינוזאורים שבזיגונג בחבל סצ'ואן.

גולות הכותרת של הטיול:
כבר בתחילת הטיול מזדמן לנו ביקור בעיר השלטון והמלכות של קיסרי סין, ששימשה לניהול המדינה לאורך 400 שנים והיא 'העיר האסורה' במרכז הבירה בייג'ינג ומצפון לכיכר השלום השמימי, סמוך למאוזוליאום של מאו דזה דונג, השליט האחרון שאיחד את כל הלאום הסיני. המשך המסע לאורך ההיסטוריה הסינית יביא אותנו אל הסמל החשוב ביותר לאיחודה וחוסנה של סין לאורך הדורות, והיא החומה הגדולה, העולה ומתפתלת בצפונה של סין. נבקר גם באתר חיילי הטרה קוטה, שאמורים להגן על העיר התת קרקעית, בה טמון גדול קיסרי סין, הוא הקיסר צ'ין צ'י הואנג די בעיר בירתו הנצחית, שיאן.

יער Zhangjiajie בו הקניונים וגבעות הגיר עולות וצצות מבין העננים

אחד מאתרי הנוף הקסומים ביותר בסין הוא ZHANG JIA JIE (הר 'אווטאר הללויה', כבר אמרנו?) על הקניונים וגבעות הגיר העולות וצצות מבין העננים, וכמובן הליכה על גשר הזכוכית המפורסם המקשר בין הגבעות מעל קניון מרהיב.

טיסה של כשעה תנחית אותנו בעיר הבירה של חבל סצ'ואן הפורה, עטור גבעות, שדות אורז, מטעי תה וכפרים ציוריים המשמשים רקע לביקור במערות DAZU ובהן כ-5,000 פסלים המתארים את השילוב של הקונפוציאניזם, הטאואיזם והבודהיזם. זו הזדמנות להבין את היסודות הפילוסופיים המנחים את האומה הסינית במשך אלפי שנים.

כמו כן, נבקר באתר לשימור הפנדות ההולכות ונכחדות מהעולם וכן באתר הדינוזאורים, שכבר נכחדו מהעולם. סכר דו ג'יאנג יאן יאפשר לנו להציץ אל הטכנולוגיה המפותחת של אותם ימים. נבקר כמובן את פסל הבודהה הגדול בעיר לשאן, ובטיסה קצרה נוספת נגיע אל מחוז גואנשי לביקור בגבעות גווילין המפורסמות, נחווה שיט על נהר הלי ואף נחזה במופע מרהיב לעת ערב בעיירה יאנגשואו.

שנחאי, מגה עיר, מצפה לנו במלוא תפארתה הארכיטקטונית, המשלבת עבר היסטורי ומודרני כאחד, הבנויה על גדות נהר הואנג עם תפאורה מיוחדת של רבי קומות וספינות שיט ושלל חוויות, ולא נפסח, כמובן, על הרכבת המהירה, מסממני העת החדשה לרווחת העם.

דייגים סינים

 

שדות אורז