כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"אין רחוב ללא מוצא. מוציאה מהכוח אל הפועל"

רווי רז. צילום: תומר פדר

רווי רז, יו"ר צוק מנרה

רווי רז. צילום: תומר פדר

גיל: 50

השכלה: לימודי מלונאות בביה"ס תדמור ובאוניברסיטת בר אילן; תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה בבינתחומי הרצליה

מצב משפחתי: פרק ב'. בן זוג לחיים, עמרי. ביחד הורים משותפים למיכאל (21), איתמר (19), אריאל (18) ואיתן (7)

שירות צבאי: פקידת לשכת של אל"מ אסעד אסעד

כמה שנים בתפקיד הנוכחי: 5 שנים

כמה עובדים: 140 איש

איזה מנהלת אני: אין רחוב ללא מוצא. מוציאה מהכוח אל הפועל, זמינה, בפוקוס, מגוונת, בעלת גמישות מחשבתית ומאמינה בעבודת צוות המייצרת את "הסילבר בולט" האולטימטיבי החדשני. נושאים או תחומים שאני לא מבינה בהם, אני חוקרת, לומדת ומפנה את הזמן הנדרש לטובת הנושא. כך היה כשהגעתי לצוק מנרה אחרי שנים של ניסיון במלונאות ברשתות בינלאומיות, הבאתי תיק כלים מקצועי וניהולי אשר מהווה שפת אם עסקית, נדרשתי ללמוד ולהבין תקנים  ומערכות טכניות של רכבל, מגלשות ופעילות אקסטרים. אני אוהבת את השטח בגובה העיניים ויודעת לאזן את הנדרש ממני בכל נקודה על ציר הזמן, במאמץ מערכתי אני תמיד נמצאת יחד עם כל העובדים על "רצפת היצור". מזמינה שיח ודיאלוג לטובת דיוק וסימון המטרה להגעה ליעדים העסקיים ולאיכות אליהם אני שואפת.

אג'נדה ניהולית: מאמינה שיש לזמן לשולחן ההנהלה אנשים עם מגוון איכויות אשר יוצרים שלם. לכל עובד או לקוח יש מה לתרום בקבלת החלטות. בתפיסה שלי, אני גם מנהלת וגם מורת דרך החולקת בחופשיות נטולת פחד את הידע והניסיון שלי, מתוך ראיה שלכל עובד יש את הפוטנציאל להפוך למנהל מצוין. בדרך זו, כולם יוצאים נשכרים. מעודדת ביקורת ככלי רצוי לשיפור פנים ארגוני, מהלכים ותקשורת במערכות יחסים מול לקוחות חיצוניים. ביקורת היא הזדמנות ללמידה ולשינוי מציאות ודעה – נקודת מפנה ויכולת לשינוי מגמה לחיזוק שני הצדדים. מדד ההמלצה של הלקוחות, הוא אחד מהנתונים והתחומים הכי חשובים שאנו עוסקים בו באופן יום יומי, באמצעותו אנו מנסים לדייק את חווית הלקוח כחלק מניהול סיכונים.

על המתחרים: מאמינה שתיירות היא מנוע צמיחה באזורי הפריפריה. מפרגנת. בעולם התיירות מגוון רחב של אנשים מצוינים. מעריכה מאוד את עשייתם באזור שהוא לא פשוט לפעולה ועשייה עסקית על גדר הגבול. אנו חולקים ידע ומחליפים דעות. מאמינה שככל שהמתחרים יהיו טובים כך זה ישפיע במישרין על כל העוסקים במלאכה באזור, לטובת ביקושים. תחרות מביאה ארגונים וחברות לחדשנות ופיתוח. תחום תרבות הפנאי והאיזון כתרבות חיים תפס תאוצה בשניים האחרונות. אנשים יוצאים מספר פעמים לחופשות במהלך השנה. היציאה לחופשה והחיפוש אחר תכנים חדשים לבילוי ובדגש על יציאה לטבע, הופכים את הגליל העליון למקום מבוקש לעירוניים. צוק מנרה הוא מקום פורץ דרך השומר על חדשנות בכל מה שקשור ליציאה לטבע בכל ימות השנה לעומת מתחרים הפועלים באופן עונתי, בכך אנו בעצם מייצרים את המענה והעוצמה לנוכחות שלנו כמכתיבים את הנעשה באזורנו.

שעות פנאי: הם שעות לאור פנימי, להתכנסות ולהתחדשות שבהם אני יוצאת תמיד לטבע לטיולים קצרים או טרקים ארוכים, לפעילות ספורט שונות כגון: הליכה נורדית, אופנים וריצה. זה תמיד בחוץ, במקומות פתוחים בארץ או בחו"ל. מתזמנת באופן קבוע ומעריכה מאוד את הזמן למוזיקה טובה, לבישול ארוחות והתכנסויות משפחתיות, לחופש כחלק מהיכולת שלי לאיזון ולהיות אישה, אימא ובת זוג מאושרת ועצמאית.

סלפי משפחתי: פרק ב' בחיים מזמן לא מעט אתגרים הקשורים לגמישות ויכולת לצאת מהקופסה, להמציא מודל המותאם לנו, חיים משוחררים מאוזנים ללא סטראוטיפים. מאמינה שהחיים זימנו לנו אחד את השני לטובת אושר, אהבה וחברות אמת. אנחנו הורים גם לילדים גדולים ונשארים צעירים בזכות בן הזקונים המשותף – כולנו נהנים מכל העולמות.

מה בעתיד: פועלת במרץ לקדם רעיון ולהקים את התאחדות האטרקציות בישראל, מתוך אמונה שענף מתפתח ודומיננטי זה זקוק לקידום, ביטוי ונוכחות בתחום התיירות בדומה להתאחדות בתי המלון.