כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"אני אומרת לעובדים תחשבו שאתם אלה שבאים להתארח כאן"

טלי פסח, מנהלת מלון שנקין בתל אביב

גיל: 52

מקום מגורים: ת"א

מצב משפחתי: גרושה +1 (מתגייסת טרייה)

שירות צבאי: אחראית חדר מחשב בבסיס חיל האוויר רמון

כמה שנים בתפקיד: חצי שנה

כמה עובדים תחתיי: 14

איזו מנהלת אני: טוטאלית, יסודית, שחקנית נשמה, תובענית בדרישותיי ומצפה להרבה מהסובבים אותי. מצד אחד, אני דוגלת בשיטת ניהול ריכוזית ומצד שני כן רוצה לשחרר להעצים ולתת מרחב אישי לעובדים, וכן מקום להתפתח. אני עובדת על השילוב הזה כל הזמן , מפרגנת, מחמיאה ומצ'פרת כשצריך, אך עם זאת גם מעירה ומתקנת כשצריך.

אג'נדה ניהולית שלי: אני אוהבת לעבוד בצוות, חשוב לי שהצוות שלי ירגיש מחויב כמוני. חשוב לי שהעובדים יאהבו את מקום העבודה ואת האורחים. למרות שלפעמים לא קל, אני תמיד אומרת להם "תחשבו שאתם הם אלה שבאים להתארח כאן. איזה יחס תרצו לקבל?", כי באמת במלונות בוטיק הייחוד הוא האינטימיות, היחסים הבין-אישיים. לא מדובר במשהו המוני ומסחרי כמו מלונות גדולים יותר, ולכן חשוב לי שיגדילו ראש. אני נותנת לעובדים טווח החלטה די רחב, כך שיוכלו להגיע להחלטות בעצמם, ואני מצידי מבטיחה לגבות אותם. אם מישהו מצוברח, קשה לי כי זה משפיע עליו, ולא רק. גם על העבודה, על הצוות וגם האורחים מרגישים. אנחנו כל הזמן מול קהל, ולכן חייבים להיות ערניים.

על המתחרים: טוב שהם קיימים, ככה אנחנו שומרים על ערנות. אני מאוד מאמינה במלון שלנו ומוכנה לרוץ איתו למרחקים ארוכים.

שעות הפנאי: אוהבת ומקטרת על פילאטיס, לא רוצה להפסיק אבל נהנית ומקטרת בזמן השיעורים. קולנוע, חברים וים בקיץ.

מה בעתיד: בטוח מלונאות. לא האמנתי שאשאר בענף 30 שנה, והיום אני גם בטוחה שלא אעזוב. גם בימים שחשבתי אחרת, תמיד נשארתי וזה מה שעניין אותי. לתיירות בארץ יש פוטנציאל ענק, יש לנו אין סוף מקומות, מלונות ואתרים לפתח. אצלנו תמיד יש תחושת חו"ל ויש אצלנו אווירה בינלאומית בגלל השפה, האנשים, התיירים מכל העולם, אני לא מאמינה שאעזוב את זה.