כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"כמנהל אני מקפיד לתת דוגמה אישית"

הכוכבים של אורטל. אלי דנון, מנכ"ל אורטל תיירות ונופש

אלי דנון מנכ"ל ובעלים של אורטל תיירות ונופש

גיל: 56

מקום מגורים: ירושלים

השכלה: קורסי מורי דרך וסוכני נסיעות במשרד התיירות וכן תוכנית הכשרה של הפקת אירועים במשרד התיירות

מצב משפחתי: נשוי + 3

שירות צבאי: חיל המודיעין

כמה שנים בתפקיד הנוכחי: משנת 2006 מנכ"ל ובעלים של חברת אורטל תיירות ונופש

כמה עובדים תחתי: 120 עובדים

איזה מנהל אני: אני מנהל של כמה וכמה סניפים וחברות. אורטל מונה שישה סניפים בירושלים, חיפה, אילת, תל אביב, מודיעין ורמלה וכן שתי חברות כנסים "ריקריאיישן" ו"דיריגו" המתמחות בכנסים ואירועים בארץ ובחו"ל. אני מנהל שמנסה לתת גיבוי לעובדים מהניסיון העשיר שיש לי בתיירות הפנים והחוץ. אני עוסק בתיירות הפנים מזה 30 שנה. בין השנים 1990-2000 הייתי בעלים של חברת רון און ובין השנים 2000-2006 כיהנתי כסמנכ"ל ומנכ"ל חברת צבר. מ-2006 ועד היום אני מנכ"ל והבעלים של אורטל תיירות ונופש שהיא חברה בת של איסתא. כמנהל אני מקפיד לתת דוגמה אישית. מתחיל את יום העבודה בירושלים בשעה 06:00 ומסיים את היום בתל אביב בשעות הערב. אני מקפיד מידי שבוע לבקר בכל הסניפים מאילת בדרום ועד חיפה בצפון.

אג'נדה ניהולית שלי: האצלת סמכויות למנהלי הסניפים ולמנהלי המחלקות ולצוות המוביל שאיתי כבר למעלה מ-20 שנה. אורטל מורכבת ברובה מיוצאי "צבר" שאיתי החל משנת 2009. יחד עם זאת, חשוב לי להיות מעודכן ולהכיר את השוק והמתחרים שלי.

על המתחרים: בתחום תיירות הפנים יש כמה וכמה חברות גדולות ורציניות. אורטל מצליחה להוות תחרות לחברות המובילות בשוק התיירות וכיום היא החברה המובילה בתחום המוסדי – משאבי אנוש, ועדי עובדים, מנהלי רווחה. אורטל זוכה ב-8 השנים האחרונות במכרז החשב הכללי ומטפלת בכל משרדי הממשלה ואחראית על הכנסים, הטיולים, האירועים וההשתלמויות של כלל עובדי המדינה. אורטל מחזיקה במותג "נופשים עם כוכבים" בישראל המאפשר שילוב מופעי אמנות או תרבות גדולים יחד עם חבילות לינה, נופש והסעה. למשל, חבילת מופע של רוד סטיוארט בשילוב הסעה ולינה בבית מלון בתל אביב.

שעות פנאי: כדורגל זה התחביב האהוב עלי. אימצתי לפני 4 שנים את קבוצת הכדורגל של בית"ר נורדייה ירושלים – קבוצה שערכיה הם נגד גזענות ואלימות. אני מגיע לכל משחק בית או חוץ ומשתדל להיות נוכח באימוני הקבוצה.

המשפחה שלי: גדלתי בירושלים, אני דור שלישי לירושלמים וגם היום מאד מעורב במה שקורה בעיר.

מה בעתיד: החלום שלי זה להקים רשת בתי מלון משלי ובינתיים מחכה שהילדים  יגדלו וירשו את החברה.