כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

מעל 2 מיליון נוסעים עברו בנתב"ג בחודש יולי

השיאים ממשיכים להישבר בנתב"ג: עלייה של 13.2% בתנועת הנוסעים לעומת יולי אשתקד עם 2,180,738 נוסעים, שעברו במהלך החודש בנמל בטיסות בינלאומיות. מתחילת השנה עלתה תנועת הנוסעים בנתב"ג ב-17%. מה היו היעדים המובילים ומהי המדינה שמובילה את הכידול החד בתנועת הנוסעים אליה?

מעל 2 מיליון נוסעים עברו בחודש יולי בנתב"ג. צילום: 123rfצילום: 123rf

מהפכת השמיים הפתוחים ממשיכה לשבור את שיאי תנועת הנוסעים בטיסות בינלאומיות בנתב"ג. בחודש יולי נרשם גידול נוסף עם 2,180,738 נוסעים בטיסות בינלאומיות ומתחילת השנה עלתה תנועת הנוסעים בנתב"ג ב-17%.

היעדים המובילים בחודש יולי הם: איסטנבול ומוסקבה (קונקשנים), פריז, אנטלייה, ולרנקה, והמדינות המובילות את הגידול הן: טורקיה, יוון, גרמניה, ארה"ב ורוסיה.

מעל 4.5 מיליון נוסעים צפויים לעבור במהלך הקיץ העמוס ביותר בנמל התעופה בן גוריון, כאשר בימי השיא יעברו בנמל יותר מ-90,000 נוסעים ביום.

לדברי רשות שדות התעופה "הסכם השמיים הפתוחים עם האיחוד האירופי מעלה את הגידול בתעופה בישראל מעל הממוצע העולמי ומדו"ח רשות התעופה האזרחית (רת"א), הדן בהיבטים הכלכליים של התעופה, עולה כי בשנים 2012-2016 נרשם בתנועת הנוסעים הבינ"ל בנתב"ג גידול שנתי הגדול ב 2.5% מהשיעור הממוצא העולמי. ישראל רושמת גידול ממוצע של 8.5% בתנועת הנוסעים בשנים 2012-2016 לעומת הגידול הגלובלי בתעופה בשיעור של כ-6%".

רשות שדות התעופה שבה וממליצה לנוסעים לבצע רישום לטיסה ( צ'ק אין ) באמצעות האינטרנט מהבית ולהגיע 3 שעות לפני מועד ההמראה, וכן ממליצה לנוסעים להוציא כרטיס ביומטרי לביקורת הגבולות.

בעניין הנסיעה במוניות ממליצים ברשות "לא להשתמש במוניות לא מורשות. במפלס התחתון ממתינות לנוסעים מוניות בפיקוח במחיר מחירון ובמפלס העליון מוניות במחיר מוזל ב-12% ממחיר המחירון".

השר כ"ץ ציין כי: "לפיתוח התנועה הבינלאומית השפעה עצומה על הפיתוח הכלכלי ויעדי התיירות בישראל. חברות התעופה הינן מנוע צמיחה עיקרי בפיתוח יעדים תיירותיים חדשים והתפתחות תנועת הנוסעים בשדות התעופה. אנחנו ממשיכים לפתוח את שדות התעופה בישראל ומנחיתים את המחירים כדי שהמהפכה הצרכנית תגיע לכל בית והציבור הישראלי יהיה המרוויח העיקרי.