כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

הסתיים מכרז הדיוטי פרי בנמל התעופה בן גוריון

חברת היינמן הגרמנית יחד עם ג'ימס ריצ'רדסון זכו במכרז להפעלת חנות ה"דיוטי פרי" המרכזית בנמל התעופה בן גוריון בטרמינלים 1 ו-3. הזוכה ישלם תמלוגים לרש"ת בגובה של כ- 177 מיליארד דולר לשנה

מעל 2 מיליון נוסעים עברו בחודש יולי בנתב"ג. צילום: 123rfצילום: 123rf

המכרז להפעלת החניות המרכזיות למכירת מוצרי ה"דיוטי-פרי", לטרמינלים 1 ו-3 הסתיים היום (רביעי).

שתי חברות בינלאומיות בעלות ניסיון בתחום שירותי מכירת מוצרי "דיוטי פרי" בשדות תעופה ורשתות מקומיות, בהן נמכרים במכירה קמעונאית בשמים קוסמטיקה ומוצרי פארם עם מחזורי מכירות למוצרי "דיוטי פרי" העולים על 2 מיליארד איורו כל אחת, נגשו למכרז: דיוטי פרי אמריקה בהצעה משותפת עם חברת פונטה קנה וכן חברת היינמן יחד עם ג'ימס ריצ'דסון שזכו במכרז.

ברשות שדות התעופה מציינים כי הורידו במכרז את שיעור ההצמדה לשיעור השינוי בתנועת הנוסעים הבינלאומית של התמלוגים לרשות מ-70% ל-40% וכן נקבעה מגבלה של שיעור שינוי בתנועה של לא יותר מעשרה אחוז בשנה. החוזה החדש הינו ל- 10 שנים והזוכה ישלם תמלוגים לרש"ת בגובה של 176,588,000 $ לשנה.

עוד מציינים ברש"ת כי במסגרת המכרז הורחבו מתחמי מסחר ה" דיוטי-פרי" בזרועות העלייה למטוס והוכפלו ובסך הכל נפרשים המתחמים שבמכרז על שטח של כ 4,000 מ"ר. כלל שטחי המסחר ב"דיוטי פרי" נפרשים על כ- 12,000 מ"ר ומכילים כ- 70% חנויות ו- 30% מזון ומשקאות.

רשת ג'יימס ריצ'רדסון, המפעילה את החנויות לממכר מוצרי ה – LTPCCD בנתב"ג, תסיים את חוזה ההתקשרות להפעלת החנויות בשדה עם סיום השנה הנוכחית ב 31.12.17. היינמן עם ג'יימס ריצ'רסון יחלו את פעילותם על פי החוזה החדש ב- 1.1.2018.

במסגרת המכרז תאפשר החברה הזוכה קנייה מקוונת בטרם הנסיעה לחו"ל .