אג’יאן איירליינס מצמצמת את היקף הפעילות בעונת החורף

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת התעופה, שהפסידה ב-9 החודשים הראשונים של השנה 187 מיליון אירו, תזכה בימים הקרובים לתמיכה של 120 מיליון אירו מממשלת יוון ועוד 60 מיליון אירו מבעלי המניות
אג'יאן איירליינס
אג'יאן איירליינס. צילום: Shutterstock

חברת התעופה אג’יאן איירליינס תפעיל פחות מ-20% מהקיבולת של השנה שעברה במהלך עונת החורף הקרובה, עפ”י דיווח של אתר RoutesOnline.
החברה הבהירה כי ביטול מגבלות הנסיעה ברחבי אירופה החל מחודש יולי אפשר חידוש הדרגתי של הטיסות הבינלאומיות. עם זאת, הביקוש היה חלש עקב מגפת הקורונה והיעדר תיאום בפרוטוקולי הבטיחות והבריאות הכביד על חידוש הפעילות.
במהלך הרבעון השלישי הפעילה החברה 49% מטיסותיה לעומת התקופה המקבילה אשתקד ואילו תנועת הנוסעים צנחה ב-62%. חברת התעופה הצליחה להפעיל טיסות ל-78 יעדים בינלאומיים ופנימיים.
עם התפשטות הקורונה וההגבלות המחודשות, צנחו ההכנסות ברבעון השלישי ב-70% לרמה של 155.1 מיליון אירו, שהביאו להפסד נקי של 28.3 מיליון אירו, לעומת רווח של 90.2 מיליון אירו ברבעון השלישי של 2019.
“ברבעון השלישי חידשנו גם את הפעילות הבינלאומית שלנו, במידת האפשר, תוך יישום אמצעי בריאות קפדניים במטוסינו. הטסנו שני מיליון נוסעים והצלחנו להגביל את ההפסדים לשליש מההפסדים שנרשמו ברבעון השני”, אמר מנכ”ל חברת התעופה, דימיטריס גרוגיאניס.
בתשעת החודשים הראשונים של השנה ההכנסות הגיעו ל-342.5 מיליון יורו, וההפסדים נטו לתקופה של תשעה חודשים הגיעו ל-187.1 מיליון אירו, לעומת רווח של 77.1 מיליון אירו בתקופה המקבילה אשתקד.
בהמשך לפרסום התוצאות העסקיות, אג’יאן איירליינס חושפת כי היא “נמצאת בשלב הסופי של הדיונים” עם הממשלה בנוגע לסיוע ממלכתי.
דובר ראש הממשלה, סטליוס פטסאס, אמר כי ממשלת יוון מתכננת לתמוך באג’יאן בסכום של 120 מיליון אירו, מכיוון שחברת התעופה נחשבת לגורם מכריע לתעשיית התיירות במדינה.
“עבור יוון 10.2% מהתמ”ג במדינה נתמכים על ידי התחבורה האווירית המביאה תיירות זרה למדינה”, אמר סמנכ”ל IATA לאירופה, רפאל שוורצמן, בתדרוך לתקשורת. “השבתת התנועה האווירית ליוון תעלה למדינה 11.8 מיליארד דולר אובדן תוצר”.
בעלי המניות של אג’יאן איירליינס יספקו, בנוסף למימון הממשלתי, מימון נוסף של 60 מיליון אירו.
לדברי הנהלת החברה, האפשרות להפצת חיסונים בתחילת 2021 וכן לאימוץ פרוטוקולי בטיחות ובריאות מתואמים, עשויים לאפשר התאוששות הדרגתית ככל שתתקדם השנה הבאה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה