אוגוסט ברכבת: אחד מכל 5 נוסעים מנתב"ג הגיע ברכבת

בתחנת הרכבת של נתב"ג עברו 355 אלף נוסעים בשלושת השבועות הראשונים של החודש. גידול של כ-27% מחודש מאי. ממוצע הנוסעים היומי עומד על כ-22 אלף נסיעות לשדה

רכבת ישראל. צילום: 123rfרכבת ישראל. צילום: 123rf

חודש אוגוסט הינו שיא עונת התיירות, בו עוברים בנמל התעופה בן גוריון, השער האווירי העיקרי של מדינת ישראל, כ-100 אלף נוסעים מידי יום, כך על פי נתוני רשות שדות התעופה. על פי נתוני רכבת ישראל, בשלושת השבועות הראשונים של חודש אוגוסט, בממוצע אחד מכל חמישה נוסעים שעבר בנתב"ג בתקופה זו, עשה שימוש ברכבת.

רכבת ישראל מציגה את מספרי הנסיעות בחודש אוגוסט אל תחנת הרכבת נתב"ג. בין התאריכים 1-24.8.19 בוצעו בתחנת נתב"ג 355 אלף נסיעות, גידול של 27% בהשוואה לחודש מאי (280 אלף). ממוצע הנסיעות היומי בתחנת נתב"ג בתקופה זו עומד על 22 אלף, גידול של כ-40% ביחס לחודש מאי (15.8 אלף).

נתונים אלה אינם כוללים נוסעים שביצעו החלפה בתחנה, למשל נוסעי הקו המהיר לירושלים.

 

תחנת נתב"ג. צילום: רכבת ישראל

 

ברכבת ישראל נערכו מבעוד מועד לגידול בכמות הנסיעות בתחנה, המופעלת לאורך כל שעות היממה (מלבד שישי ושבת). הוקמה כניסה חדשה, מכיוון מערב, ותוגבר משמעותית כוח האדם בתחנה. מספר הקופאים והקופאיות הוכפל, וכן הוכפל מספר מנהלי המשמרת המוצבים בתחנה בכל עת, זאת לצד עיבוי משמעותי של דיילי השירות והוספה של מכונות אוטומטיות לממכר כרטיסים, שלידן מוצב דייל לסיוע ברכישה.

מרכבת ישראל הוסיפו כי בשבועות האחרונים, במסגרת פיילוט המבוצע כעת, שולבו בחלק מהרכבות בקו הנגב המערבי, המשרת את תושבי הדרום בדרכם לשדה התעופה, קרונות אורבניים. הקרונות החדשים כוללים מספר מושבים זהה, אך בשינוי תצורת הקרון, הצליחו ברכבת להגדיל את המרווח הפנימי בקרון, כך שניתן מענה משופר גם לנוסעים עם כבודה רבה.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה