נקבעה הזוכה להפעלת מעבדת הקורונה בנתב”ג: כמה תעלה לכם בדיקה בשדה”ת?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת אומגה בשיתוף בית החולים רמב"ם זכתה במכרז של רשות שדות התעופה לנוסעים. במכרז השתתפו 90 חברות שונות להפעלת המתחם. שרת התחבורה: "עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין". המחיר לבדיקה? 44.88 שקל
איסתא
בדיקת קורונה. צילום: 123

הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן גוריון ובמתקני רש”ת היא חברת “אומגה”, המכון להוראה מודרנית בע”מ בשיתוף עם בית החולים רמב”ם.
החברה הזוכה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה בתוך 45 ימים, השירות יינתן לטסים לחו”ל ולנכנסים לארץ בנמל התעופה בן גוריון בעלות של 44.88 שקל כולל מע”מ.

לפני דקות אחדות הסתיים הליך המכרז של רשות שדות התעופה לקבלת שרות בדיקה לנוסעים ומעבדה לפיענוח נגיף הקורונה וכן אפשרות לבדיקות קורונה מהירות לטסים לחו”ל מנמל התעופה בן גוריון, מנמל התעופה רמון ומעברי הגבול היבשתיים.
בכפוף למתווה שגובש ע”י שרת התחבורה מירי רגב ומשרד הבריאות קודם מכרז לניהול מערך בדיקות קורונה בנמל התעופה בן גוריון במסגרת היערכות מקדימה לביצוע הבדיקות על פי דרישה בנמל התעופה בן גוריון וברמון. למכרז נרשמו למעלה מ-90 חברות ולמעלה מ-150 מתעניינים, ובסופו של דבר הגישו הצעות למכרז 7 קבוצות.
במסגרת המכרז מתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה לנוסעים עד 14 שעות לבדיקה רגילה מרגע הדגימה ועד 4 שעות לבדיקה מהירה במחיר של 134.64 שקל כולל מע”מ.

החברה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב אפליקטיבי ואינטרנטי הן להזמנת תור לביצוע הבדיקה, וניהול המערך והוצאת “דרכון רפואי” לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש.
שרות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול מערך דגימות מורחב והקמת מעבדה ייחודית בזרוע E (הזרוע החדשה) לפענוח בדיקות קורונה בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות. בסמוך לטרמינל 3 (הפועל באופן בלעדי) יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מהארץ בו יוקמו במסגרת המכרז עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות “דרייב אין” הישר מהרכב. הנוסעים היוצאים לחו”ל יגיעו לצורך הבדיקה כ-72 שעות טרם הטיסה ללקיחת דגימה ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה.

נתב"ג.צילום: shutterstock
צילום: shutterstock

נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בנמל התעופה בן גוריון בדיקת PCR במערך בודקים באולם הנכנסים שתועבר למעבדת הקורונה. הזוכה במכרז יתחייב במתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל מה שיאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום והכל על פי הנחיות משרד הבריאות.

המכרז להפעלת מערך הבדיקות הינו למשך 3 שנים רצופות עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב בו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר) יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות. המכרז כולל אפשרות הרחבה לנמל התעופה “רמון” ולכלל המעברים למעבר נוסעים בניהול רשות שדות התעופה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב: “הקמת מעבדות הקורונה לנתב”ג הינו נדבך קריטי בפתיחת השמיים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין, אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה הינו מוזל באופן חסר תקדים. הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רש״ת על פעילותם לביצוע המכרז במהירות לרווחת הנוסעים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

7 מחשבות על “נקבעה הזוכה להפעלת מעבדת הקורונה בנתב”ג: כמה תעלה לכם בדיקה בשדה”ת?”

 1. יהודה

  צעד בכיוון הנכון,אולם יש לחשוב על משפה היוצאת
  ובהתאם לכך להוזיל בקצת את העלות של הבדיקה.
  יישר כח ובהצלחה.

 2. בעלי אל על אנא החזירו את החברה לפעילות ברגע שיש בדיקות קורונה בשדה

 3. טרם יצאו הודעות החלטת ועדת המכרזים למגישים וכבר מפורסם

  איך זה????

 4. מה ההיתיחסות לגרים בפריפריה, האם יצטרכו להגיע פעמים לשדה, פעם לבדיקה ופעם לטיסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020
 • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.