המכתב של מנכ”ל אל על לעובדים: “האתגר הכי מורכב וקשה שהציגה לנו השעה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"ל אל על באגרת לעובדים על ההחלטה לפטר ולקצץ בשכר: "יחד נעשה הכל ונפעל בכל דרך, קשה וכואבת ככל שתהיה, על מנת להבטיח את עתידה של החברה". המכתב המלא בכתבה

 

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, חברת אל על הודיעה היום (רביעי) על ביצוע שורת צעדים דרסטיים להקטנת הוצאות השכר והתאמת מצבת כוח האדם, לפעילות החברה.

מנכ”ל החברה, גונן אוסישקין, כתב לעובדים:

“וירוס הקורונה מציב אתגר משמעותי ההולך ומתעצם מדי יום. קצב האירועים ועוצמתם מחייב חשיבה, תיאום והתארגנות בין מדינות העולם והוא משפיע באופן חד על הכלכלה הגלובאלית. הווירוס מתפשט ומתרחב למדינות נוספות ולא ניתן עדיין לצפות את המועד לסיום המשבר, כמו גם את ההשלכות הכלכליות, הישירות והעקיפות על ענפי התעופה והתיירות ובתוכן אל על.
השלכות הקורונה על אל על
מטבע הדברים, אל על ניצבת חשופה בחזית ההשפעה של הנגיף, כאשר החלטות ייחודיות של המדינה, שלא התקבלו באף מדינה אחרת בעולם, משפיעות באופן מידי על לוח הטיסות ויכולת מימוש התוכנית המסחרית שלנו.
ההחלטה להטיל בידוד על נוסעים ששבים מתאילנד, יפן, הונג קונג, סין, דרום קוריאה, מקאו ולאחרונה אף איטליה ופרסום צו של משרד הפנים האוסר כניסה של זרים למדינת ישראל למי ששהה במדינות אלו, לצד הקריאה של משרד הבריאות לציבור הישראלי לשקול נסיעות לחו”ל באופן כללי, הובילו לביטולי טיסות בהיקפים חסרי תקדים וירידה דרמטית בהזמנת טיסות.
צעדים מידיים שאל על ביצעה
על מנת לצמצם את ההוצאות שלנו בעקבות הקיטון בפעילות החברה, ובעקבות החלטות משרד הבריאות, הוחלט על הפסקה זמנית של הטיסות ליעדים הבאים: סין, הונג קונג, תאילנד, איטליה ודחיית פתיחת הקו ליפן.
בנוסף אנו מבצעים התאמות בפעילות המסחרית, ובמסגרת זו מאחדים חלק מהטיסות בהן נרשמה ירידה חדה בכמות הנוסעים ביעדים בהם יש מספר תדירויות יומיות, ובחלק מהמקרים אף מבטלים טיסה בודדת מלוח הטיסות ולנוסעים המעוניינים לטוס אנו מציעים טיסות חלופיות.
פעולות לצמצום הוצאות
הנחתי את כלל חברי ההנהלה לפעול בנחישות לצמצום הוצאות רוחבי – תקציב ההשקעות והפרויקטים קוצץ בהיקף חד ומידי.
אנו פועלים מול הספקים להתאים ולעדכן את החוזים בהסכמה.

צעדים מידיים להפחתת ההוצאה על השכר
• קיצוץ שכר לחברי הדירקטוריון ולחברי הנהלת אל על החל מיום 1 במרץ בהיקף של 20 אחוז.
• פיטורי עובדים זמניים וקבועים בהיקף של כ- 1,000 אנשים.
• דרישה מההסתדרות ונציגות העובדים לבעלי שכר גבוה מקרב עובדי החברה הקבועים הנכללים בהסכם הקיבוצי וזאת בהיקף של 20 אחוז.
• עצירת קליטות בחברה עד להודעה חדשה.
פעולות מול המדינה
ראש הממשלה, שר התחבורה, שר התיירות ואף בכירים נוספים במשק כמו יושב ראש ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים, הצהירו כי לאור גודל השעה נכון לסייע לאל על ואף החל תהליך של בחינת הדרכים לסיוע.
בשלב זה לא סוכם דבר”.

אוסישקין מסיים את האיגרת בדברים: “אנשי אל על, ידענו משברים בעבר אך אין ספק כי האתגר שהציבה לנו השעה, הוא אחד המורכבים והקשים ביותר. יחד נעשה הכול ונפעל בכל דרך, קשה וכואבת ככל שתהיה, על מנת להבטיח את עתידה של החברה.
זו העת לפעול על פי הערכים שלנו – בטיחות ללא פשרות, מקצועיות, הוגנות ואנושיות. זה יום לא קל עבורנו והצעדים עליהם החלטנו נעשים מתוך כאב המשולב באחריות ודוגמה אישית. כאב בגין האנשים שנאלץ להיפרד מהם, אחריות ליתר אנשי אל על שיהיו שותפים למאמץ האינטנסיבי להתמודדות עם האתגר, ודוגמה אישית של המנהלים בקיצוץ משמעותי בשכרם. המהלך הזה הוא חלק משורה של צעדים שנעשים על מנת לאפשר לחברה לצלוח את המשבר ולצאת ממנו מחוזקת”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה