דירוג יציב לפתאל נכנסים: תשמור על שיעור מינוף ויחס כיסוי הולם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת דירוג האשראי מידרוג קבעה 'דירוג מנפיק A1.IL' באופק יציב לאגרות חוב בלתי מובטחות סדרות א' וג' שהנפיקה פתאל נכנסים: "יחסי איתנות בולטים לחיוב לרמת הדירוג". השיקולים העיקריים לדירוג בכתבה

חברת מידרוג קובעת דירוג מנפיק A1.IL באופק יציב לפתאל נכנסים ומותירה על כנו דירוג A1.IL באופק יציב לאגרות חוב בלתי מובטחות סדרות א' וג' שהנפיקה החברה.

השיקולים העיקריים לדירוג: "היקף מאזן בסך כ-4 מיליארד שקל, וצבר נכסים בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל בתחום נדל"ן מניב לשימוש מלונאי להשכרה לטווח ארוך, הכולל חוזי שכירות ארוכים הממוקם בעיקר באזורי ביקוש בגרמניה וכן במדינות נוספות באירופה. יצוין כי מרבית נכסי החברה מושכרים לחברה קשורה מקבוצת פתאל.

יחסי איתנות בולטים לחיוב לרמת הדירוג. כך, יחס חוב נטו ל-cap נטו ליום 30.09.2019 עומד על 50%. להערכת מידרוג, ולאור השקעות שבוצעו לאחר תאריך המאזן והשלמת נכסים בפיתוח, יחסי האיתנות צפוי להיחלש ולנוע בטווח 55-60%, אם כי עדיין להלום את רמת הדירוג.

 

 

היקף נכסים לא משועבדים של כ-17% ביחס לסך המאזן. היקף הנמוך לרמת הדירוג, שיעור החוב המובטח ביחס  לסך נדל"ן להשקעה ליום 30.09.2019 עומד על כ-37%, כאשר מידרוג מעריכה שהשיעור יעלה לכ-44% עקב השקעות בנכסים קיימים וחדשים אשר ימומנו באשראי, יחס אשר הולם את רמת הדירוג".

כמו כן סבורה חברת הדירוג כי לפתאל נכסים: "יתרות נזילות משמעותיות של למעלה מ-60 מיליון אירו, כאשר תשלומי הקרן של אגרות החוב שאינן מובטחות עומדים על כ-21 מיליון אירו לשנה. מידרוג בוחנת את היקף הנזילות ביחס לסך תשלומי הקרן בגין החוב הבלתי מובטח לשנתיים הקרובות, העומד על כ-146%. להערכת מידרוג יחס זה ייחלש ויעמוד על כ-100% עקב שימוש בנזילים למימון השקעות במהלך השנה הקרובה".

עוד סבורה מידרוג כי: "נכסי הבסיס מושכרים לצורך שימוש מלונאי, ענף המאופיין ברמת סיכון ענפי גבוהה, בהשוואה לענפי נדל"ן אחרים. אף על פי כן, מדינות הפעילות ומיקום הנכסים בערים מרכזיות במדינות אלה, והעובדה כי התיירות בהן כוללת גם תיירות עסקית, כל אלה ממתנים את מאפייני הסיכון ביחס לנכסי מלונות אחרים כגון תיירות פנאי באתרי נופש".

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.