אופק שלילי לדירוג המנפיק ולדירוג הסדרות של פתאל החזקות ופתאל אירופה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת ׳מידרוג׳ הודיעה על הורדת דירוג המנפיק ודירוג אגרות החוב של חברות המלונות בישראל לדירוג Baa1.il תוך קביעת אופק שלילי לדירוג המנפיק ולדירוג הסדרות
 תזרים
צילום: 123RF

מכה נוספת בכנף לפתאל החזקות ולפתאל אירופה.

חברת מידרוג הודיעה על הורדת דירוג המנפיק ודירוג אגרות החוב של פתאל החזקות לדירוג Baa1.il (כושר החזר אשראי בינוני יחסית למנפיקים), תוך קביעת אופק שלילי לדירוג המנפיק ולדירוג הסדרות. כמו כן, החברה הודיעה על הוצאת דירוג המנפיק ודירוג אגרות החוב גם של פתאל אירופה, בעלת השלכות שליליות, והורידה את דירוגים אלו מדירוג A2.IL לדירוג A3.IL תוך קביעת אופק שלילי לדירוג המנפיק ולדירוג הסדרות גם כן.

לגבי הורדת הדירוג של פתאל החזקות, החברה מעריכה כי: “בשנים הקרובות החברה צפויה להציג יחסי כיסוי חלשים יותר. מידרוג מעריכה כי בשנת 2020 החברה תציג FFO (מדד המייצג את תזרים המזומן מפעילותה השוטפת של החברה) שלילי. כאשר בשנים 2021-2022 היקף ה-FFO יגדל להיקף של 290 ו-530 מיליון שקל בהתאמה”.
עוד צופה מידרוג כי: “ביצוע הנפקות הון התורם לנזילות החברה ושינוי אמות מידה פיננסיות בסדרות אג”ח. יחד עם זאת, שינוי אמות המידה הינו לתקופה מוגבלת על כן ככל שהפגיעה בפעילות והירידה בהיקף ה-EBITDA (רווח תפעולי לפני מיסים, ריבית, פחת והפחתות) יימשכו גם בשנים הבאות חתכן סיכון של אי עמידה באמות המידה לאג”ח”.

מידרוג מנמקת כי הדירוג השלילי נובע: “ממשבר התפרצות הקורונה והשלכותיו. השלכות משבר הקורונה כוללות פגיעה ישירה ומיידית בפעילות עקב מוגבלות התנועה וההתכנסות וחשש כי המיתון הגלובלי הצפוי יביא בהמשך לפגיעה נוספת בענפי התיירות והמלונאות”.

בנוסף, לגבי פתאל אירופה מסבירים במידרוג כי: “התגברות אירועי “גל שני” של התפרצות הקורונה בישראל ובאירופה, לרבות חידוש חלק ממגבלות תנועה והתכנסות באירופה ובשאר העולם מביאות לפגיעה נוספת בענף המלונאות המהווה את “נכס הבסיס” של נכסי החברה, ולהורדה בדירוג החברה האם, פתאל החזקות המהווה שוכר יחיד בנכסי החברה”.

יחד עם זאת, מציינים כי לפתאל אירופה “יתרת מזומן משמעותית מאוד ביחס לצרכי שירות החוב, וללא צרכי נזילות משמעותיים נוספים, יתרות המזומנים ושווי מזומנים של החברה ליום 30.6.2020, עמדו על כ- 85 מיליון אירו ולאחר תאריך המאזן החברה מימשה נכס (אשר הוחכר בחכירה חוזרת לקבוצה) בתמורה נטו של כ-20 מיליון אירו וביצעה גיוס אג”ח בסך של 250 מיליון שקל, כאשר שירות חוב השנתי של החברה מסתכם בכ-60-70 מיליון אירו בלבד”.

מידרוג אף מציינת לטובה כי היא: “רואה בהיקפי המזומן הגבוהים גורם ממתן משמעותי בהיותם מקור חליפי לשירות החוב בטווח הקצר והבינוני”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.