אוקראין אינטרנשיונל: המחירים התייקרו-הסוכנים זעמו

UIA עדכנה מחירים במערכות ה-GDS בעוד שבאתר החברה לטענת הסוכנים שמלינים גם על שינוי במדיניות הכבודה, המחירים נותרו ללא שינוי. כספי תעופה, נציגת UIA: "החברה הוסיפה במדיניות המחירים מחלקות מחיר נוספות ללא מזוודות זאת באופן של הנחה ממחיר קיים ולא ייקור המחיר״

צילום: shutterstock

זה קרה בלילה של ה-14 בינואר: חברת התעופה האוקראינית, UIA – אוקראין אינטרנשיונל איירליינס, החליטה לבצע עליית מחירים בפתאומיות וללא כל הודעה מוקדמת במערכות ה-GDS. כך נודע לפספורטניוז.

עדכון המחירים הפתאומי כלפי מעלה, עורר את זעמם של סוכני נסיעות בכלל וסוכני נסיעות המטפלים בנוסעים מהגזר החרדי בפרט.

לטענת אלה וגם אלה, המחירים עודכנו כלפי מעלה בסכומים הנעים בין 30 ל-100 דולר. אולם ההפתעה הגדולה, כך לטענתם, שבזמן שמחירי החברה עודכנו כלפי מעלה במערכות ה-GDS, המחירים באתר האינטרנט של החברה עצמה, נותרו כשהיו, ומקצתם, אף היו זולים יותר בהשוואה לתעריפים קודמים.

"זה כנראה חלק ממגמה כללית שנמשכת כבר תקופה ארוכה", מלינים סוכנים. "בחלק מהיעדים כבר יש פער הרבה זמן, וכל זאת כדי למשוך את הלקוחות לאתר של חברת התעופה ובעצם להזיק לסוכנים".

השינוי במדיניות המחירים איננו השינוי היחידי של החברה. באחרונה הודיעה על שינוי במדיניות הכבודה שלה במסגרתו הוקטן גודלה של כבודת היד בעלייה למטוס. "בכל טיסה לתל אביב עומדים כמה פקידים בשער העלייה למטוס ולא נותנים לחרוג בגרם מהמותר", טוענים סוכני נסיעות.

סוכני נסיעות הפועלים במגזר החרדי, מלינים כי החברה לא באה לקראת ציבור הנוסעים החרדי שאינו חשוף לאינטרנט. והכוונה היא לדרישת החברה לבצע צ'ק אין מראש מהבית.

לחרדים רבים אין אינטרנט ולכן זו דרישה לא מתחשבת. במקום שיהיו עמדות אלקטרוניות בשדה התעופה, יש אופציה לעשות את זה רק באתר החברה. ומה שקורה בפועל זה שנוסעים חרדים רבים נדרשים לשלם 15 יורו קנס על אי ביצוע צ'ק אין מראש".

בכספי תעופה, נציגת חברת התעופה UIA, מאשרים כי החברה אכן ביצעה באחרונה שינויים במדיניות המחירים והמטען.

"במדיניות המחירים הוסיפה חברת התעופה מחלקות מחיר נוספות ללא מזוודות זאת באופן של הנחה ממחיר קיים ולא ייקור המחיר. עקב כך שהמחירים התעדכנו באתר החברה שעתיים לפני מערכות הסוכנים, נוצר פער מחיר שנעלם תוך זמן קצר, ומכאן הרושם המוטעה על עליית מחיר. בדיקת מערכות הסוכנים תגלה שמחיר כרטיס ללא מזוודה מתחיל ב-189 דולר בכל המערכות".

באשר לשינוי במדיניות הכבודה נמסר: "החל מה-15 לינואר שונתה מדיניות המטען של החברה זאת במטרה להתאים למודל התמחור של רוב חברות התעופה בעולם. שינוי זה קרה בכל קווי החברה בעולם. עקב כך כל נוסע שרכש כרטיס עם מטען, רשאי לקחת 2 תיקים נוספים למטוס: טרולי במידות 55/40/20 עד 7 ק"ג ותיק יד 40/20/10 עד 5 ק"ג. מי שקנה כרטיס ללא מזוודה או קנה הוספת  מזוודה בנפרד, יכול לקחת רק טרולי במידות 55/40/20 עד 7 ק"ג. תשלום מעבר על תיק יד 40/20/10 עד 5 ק"ג – 15 יורו. כל לקוח רשאי ללא תוספת להוסיף מטריה וכמובן מעיל. יש לציין כי נוסעים במסגרת קבוצות מקבלים תוספת משקל של 5 ק"ג רק ב-uia לטובת מזון וכדומה".

באשר לציבור הנוסעים החרדי נמסר: "UIA וחברת כספי רואות את החסידים כלקוחות חשובים ביותר ופועלות במשך שנים לשרת אותם נאמנה".

נושאים שמוזכרים בידיעה