אוקראינה נפתחת גם לישראלים – בכפוף להסכם הדדיות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עפ"י הקריטריונים האוקראינים, ישראל נחשבת 'מדינה ירוקה' ואזרחיה יכולים לבקר באוקראינה ללא כל מגבלות, בכפוף להסכם הדדי בין המדינות. עפ"י אתר נמל התעופה בוריספיל בקייב, מחר צפויה לנחות ולהמריא טיסה מישראל
קייב
קייב. צילום: shutterstock

החל מהיום, ה-15 ביוני, אוקראינה פותחת גבולות ומתחילה לקבל את פני הנוסעים הזרים ולאפשר לאוקראינים לנסוע לחו”ל. שלושה חודשים לאחר שהטילה מגבלות טיסה, המדינה פותחת מחדש את נמל התעופה הבינלאומי של קייב, בוריספיל.
עפ”י האתר האוקראיני, Kyiv Post, הממשלה הבטיחה לפרסם הנחיות מפורטות אילו קווי טיסה ייפתחו מחדש ואילו יישארו מוגבלים, והרשימה המלאה תתפרסם מחר, ככל הנראה. עם זאת, עפ”י כל הקריטריונים ניתן לקבוע אילו תיירים יוכלו להיכנס לאוקראינה ולאילו מדינות יוכלו האוקראינים לטוס החל ממחר.
עפ”י הקריטריונים של הממשלה, אוקראינה תחלק את המדינות לקטגוריות ‘אדומות’ ו’ירוקות’ על סמך המצב האפידמיולוגי, אמר שר הבריאות, מקסים סטפנוב, בתדריך לעיתונות הבוקר.
מדינות, שיש בהן 40 מקרי קורונה ומעלה לכל 100,000 איש ייחשבו כ’אדומות’. תושבי מדינות כאלה יורשו להיכנס, אך הם יצטרכו לעבור תקופת בידוד עצמי של 14 יום עם הגעתם לאוקראינה. ואילו אזרחי מדינות, שיש להן פחות מקרים, יכולים לבוא לאוקראינה ללא צורך בבידוד.
עפ”י המצב בישראל כיום, עם 3,348 חולים פעילים על אוכלוסייה של 9.1 מיליון, אנחנו עונים על הקריטריון האוקראיני של מדינה ירוקה, ואזרחי ישראל יכולים לבקר באוקראינה, בכפוף להסכם הדדי בין המדינות.
כל הזרים, המבקשים להגיע לאוקראינה לאחר 15 ביוני, יצטרכו להצטייד בביטוח רפואי, שיכסה את הטיפול בקורונה, למקרה שהם יחלו בנגיף.
נכון להיום אחר הצהריים רשימת המדינות ‘הירוקות’ ו’האדומות’ טרם פורסמה.
עפ”י אתר שדה התעופה הבינלאומי בוריספיל, מחר צפויים לנחות בשדה מטוסים מהודו, ישראל, בלגיה, בלארוס, הולנד ואיחוד האמירויות, ולצאת ממנו טיסות למולדובה, בלגיה, בלארוס, הודו, ישראל, ליטא, הולנד ואיחוד האמירויות.

לאן האוקראינים יכולים לטוס?
ממחר האוקראינים יכולים לנסוע ללא כל מגבלות לאלבניה או לארצות הברית. בריטניה תקבל בברכה את האוקראינים, אך תדרוש מהם לבודד את עצמם במשך 14 יום. טורקיה רק תבקש מהם לעבור בדיקת קורונה עם ההגעה ללא תנאים אחרים.
קפריסין, מונטנגרו, גיאורגיה ויוון עשויות לפתוח את הגבולות עבור האוקראינים החל מה-1 ביולי, אך רק אם אוקראינה תשפר את מצבה האפידמיולוגי לפני כן.
מצב התפשטות הקורונה באוקראינה עדיין חמור למדי. בסך הכול נדבקו בנגיף יותר מ-31,000 וקרוב ל-900 מתים. רק אתמול נרשמו 648 מקרים חדשים, וביום הקודם 753 מקרים, לדברי שר הבריאות סטפנוב.
“משרד החוץ מדבר עם השותפים הבינלאומיים שלנו על פתיחת טיסות מחדש, אבל כל ההסכמים חייבים להיות הדדיים”, אמרה קתרינה זלקו, דוברת משרד החוץ, ל’קייב פוסט’.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “אוקראינה נפתחת גם לישראלים – בכפוף להסכם הדדיות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה