אושרה תכנית הסיוע לעסקי תיירות נכנסת ולמלונות בסכום של 60 מיליון שקל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הסיוע יינתן למארגני תיירות נכנסת ולבתי מלון שנפגעו בגלל המגבלות על כניסת תיירים מחו"ל לישראל וחוו ירידה של לפחות 40% במחזור. שר האוצר: "הצלחנו לייצר הסכמות משמעותיות שייתנו מענה לענפי המלונאות והתיירות הנכנסת". שר התיירות: "הסיוע שניתן הוא בגדר מענק הישרדות והוא חלק משמעותי במלחמה שלנו ביוקר המחייה"
התאחדות המלונות
גלגל הצלה. צילום: 123rf

הממשלה אישרה את תכנית הסיוע לתיירות של שר האוצר, אביגדור ליברמן ושר התיירות, יואל רזבוזוב, בסכום של 60 מיליון שקל לעסקים בתעשיית התיירות שנפגעו בעקבות המגבלות על כניסת תיירים לישראל.

בתום דיונים רבים הושגו הסכמות בין משרדי האוצר והתיירות לבין התאחדות המלונות ולשכת מארגני התיירות הנכנסת, במסגרתן נקבע כי בתי מלון שנפגעו משמעותית בשל ההגבלות על כניסת תיירים מחו"ל לישראל וחוו ירידה של לפחות 40% במחזור העסקים וכן, מארגני התיירות הנכנסת, יקבלו סיוע כלכלי נוסף במהלך החודשים הקרובים. זאת, במטרה לסייע להם בהסתגלות למצב שבו טרם הוסרו המגבלות על כניסת תיירים לארץ.

מלבד הסיוע הכספי למלונות שעדיין לא שבו לפעילות מלאה מאז פרוץ הקורונה, נקבע בהחלטה כי תתאפשר כניסתם של עוד עובדים ירדנים ופלסטינים לעבודה בבתי המלון.

סיוע זה מצטרף לסיוע הניתן לבתי העסק במסגרת תכנית החל"ת החדשה והארכת המענק לעובדים בשכר נמוך (חל"ת גמיש). כעת המשרדים פועלים במשותף במטרה למצוא רשת ביטחון הולמת, באם יעלה הצורך, לענף התעופה ולשאר עובדי תעשיית התיירות.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "לאחר שהתחייבתי כי יינתן מענה לתעשיית התיירות, הצלחנו לייצר הסכמות משמעותיות שייתנו מענה הן לענף המלונאות והן לענף התיירות הנכנסת. אנחנו כאן כדי לטפל במצוקות, ואנו עושים זאת באופן דיפרנציאלי שמיטיב עם אותה אוכלוסייה שנדרשת לסיוע. המצב בו מצוי המשק כיום דורש מאיתנו התנהלות אחראית וכך אנו פועלים".

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אני מודה לשר האוצר על היענותו למצוקתה של תעשיית התיירות. הסיוע שניתן הוא בגדר מענק הישרדות והוא חלק משמעותי במלחמה שלנו ביוקר המחייה.
אסור לתת לבתי מלון להיסגר. זה עניין של ביקוש והיצע. פחות בתי מלון וחדרי אירוח יעלו את הביקוש ויובילו לעליית מחירים. חווית השירות של תייר המתארח בבתי מלון תלויה בהרבה בהעסקת כח אדם המספק שירותי ניקיון ועזר. לכן אישור להכנסת עובדים זרים נועד להעלות את רמת השירות הקיימת. בימים מאתגרים אלו חשוב הסיוע למארגני תיירות נכנסת. הם עוגן להכנסת מיליוני תיירים לארץ ויהיו אחראים להכנסת עשרות מיליארדי שקלים לקופת המדינה, ביום שננצח את הקורונה".

בעקבות אישור הממשלה היום את תכנית הסיוע לעסקים בתעשיית התיירות, בסכום של 60 מיליון שקל.

שיגר עו"ד אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר פנייה דחופה לשר התיירות יואל רזבוזוב, בדרישה להפסיק את קיפוח ענף התערוכות המקצועיות והכנסים: "אי אפשר יותר להמשיך ולקפח את ענף התערוכות המקצועיות והכנסים. משום מה, צמרת משרדך אינה מייחסת לענף זה את החשיבות הראויה, על אף היותו ענף תיירותי מובהק. ענף זה, הוא זרז עסקי לעידוד צמיחת המשק בתחומים רבים, נמצא בראש הקדמה הישראלית ומעודד קשרי פנים וחוץ נרחבים. וכן, הוא מסייע למתג את מדינת ישראל כמובילה בתחום בקרב העולם האקדמי והעסקי. הענף מעסיק באופן ישיר כ–12,000 עובדים ובאופן עקיף יותר מ- 200 אלף אנשים וביניהם: יזמים, מארגנים, מתקנים, חברות פרסום, חברות שיווק, חברות יחסי ציבור, מעצבים, תיירות פנים, מהנדסי חשמל, קונסטרוקציות ובטיחות, עובדי קול ותאורה, דיילים, סדרנים, מאבטחים, עובדי ניקיון, תחבורה, קייטרינג ועוד רבים. לא ייתכן להמשיך ולקפח אותו, ובמיוחד שיש בכך גם אופי של אפליה לעומת ענף המלונאות." על כן, לין מבקש משר התיירות להוביל שינוי זה , ולשכנע את משרד האוצר לתת לענף התערוכות המקצועיות והכנסים את הפיצוי המיוחד שמגיע לו, שכן הוא סבל ועודנו סובל מנזקים קשים בעקבות משבר הקורונה.

מהתאחדות משרדי הנסיעות נמסר בתגובה: ״אנו מברכים על הסיוע לענף התיירות הנכנסת. יחד עם זאת, היעדרה של הצהרה ממשרד האוצר בעת הזאת על סיוע לענף הנסיעות על כל רבדיו ומתפרנסיו, למרות הבטחות חוזרות ונשנות בנושא, היא שערוריה שאין כדוגמתה. הממשלה הקודמת נתנה רשת ביטחון, הממשלה הזאת מפקירה 7,000 בתי אב בישראל. איפה ראש הממשלה שידע היטב לנקוב בכל שם של בעל עסק קטן וסגור לפני הבחירות? עכשיו הוא סוגר במו פיו אלפי עסקים מבלי לשמוע או לראות אותם ממטר. מדינת ישראל סוגרת את השמים ואינה דואגת לעסקים שהיא ממוטטת. אנו שבים וקוראים לראש הממשלה נפתלי בנט ולשר האוצר אביגדור ליברמן לעמוד בהבטחותיהם שלא להפקיר את ענף הנסיעות ולהעניק את הסיוע הנדרש.״

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. מה עם הסיוע למשרדי נסיעות ומארגני הטיולים ליעדי חו"ל שעובדים על ניוטרל???? אין לנו יעדים להציע, יש ביטולים של נרשמים שנרשמו לפני חודשיים לטיולי קיץ וחגים.
    נותרנו קרחים מכאן ומכאן!!! האם מישהו חושב עלינו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.