שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אושר בקריאה ראשונה: הסדר מיוחד ל-"איי תיירות"באילת ואזור ים המלח

אושר בקריאה ראשונה: הסדר מיוחד ל-"איי תיירות" במסגרתו תתאפשר פתיחת מלונות בעיר אילת ואזור עין בוקק, במידה ורמת התחלואה בהן תהיה נמוכה.
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ים המלח
ים המלח. צילום: shutterstock

אושר בקריאה ראשונה: הסדר מיוחד ל-"איי תיירות" במסגרתו תתאפשר פתיחת מלונות בעיר אילת ואזור עין בוקק, במידה ורמת התחלואה בהן תהיה נמוכה.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה (הוראת שעה) (תיקון מס' 3) (אזור תיירות מיוחד – העיר אילת או אזור עין בוקק – חמי זוהר). מדובר בהצעה ממשלתית אליה הוצמדה הצעה פרטית של ח"כ איתן גינזבורג.

כדי למנוע את קריסתם של העיר אילת ושל אזור עין בוקק-חמי זוהר ולאפשר לתושבי המדינה לנפוש באותם אזורים בתקופת משבר הקורונה, ובשל המאפיינים הייחודיים של אזורים אלה, הן מבחינת ההסתמכות הכלכלית באותם אזורים על הפעילות התיירותית הקיימת בהם והן מבחינת מאפיינים גאוגרפיים של ריחוק והפרדה משאר אזורי המדינה, מוצע לאפשר לממשלה לקבוע הסדר ייחודי של "איי תיירות" בעיר אילת ובאזור עין בוקק-חמי זוהר.

על פי המתווה המוצע, אם רמת התחלואה בעיר אילת או באזור עין בוקק-חמי זוהר תהיה נמוכה, תתאפשר באותם אזורים פתיחה של מתקני אירוח כהגדרתם המוצעת. יצוין כי בשלב מאוחר יותר, באופן הדרגתי ובהתאם לרמת התחלואה, תהיה אפשרות לפתוח גם עסקים נוספים באותם אזורים שישרתו את האורחים של מתקני האירוח.

במקביל, מוצע כי דרכי הגישה לאזורים אלה יהיו בפיקוח באופן אשר יאפשר בקרה אפקטיבית ככל הניתן, במטרה לשמור על אותם אזורים כאזורים ""סטריליים", תוך שמירה על רמת התחלואה הנמוכה בהם.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הנזק הכלכלי והחברתי לאותם אזורים, העיר אילת ואזור עין בוקק-חמי זוהר, הנסמכים באופן מובהק על הפעילות התיירותית ואשר ספגו פגיעה אנושה בעקבות המשבר, עלול להיות בלתי הפיך, אם לא יימצא פתרון שיאפשר את קיום הפעילות התיירותית בהם בצורה בטוחה ולאורך זמן.

זאת ועוד, לאזור עין בוקק-חמי זוהר מאפיינים ייחודיים של "אי תיירות" בלא אוכלוסייה מקומית העלולה לבוא במגע עם המתארחים במלונות כפי שקיים באזורים אחרים במדינה. מאפיינים אלה מאפשרים יצירת "אזור סטרילי" שאליו יוכלו להגיע נופשים עם ממצא שלילי לנגיף הקורונה בבדיקה שערכו להימצאות הנגיף )להלן – תוצאה שלילית בבדיקת קורונה( או שהחלימו מהנגיף, ובכך למזער את הסיכון להדבקה בנגיף ואת התפשטות התחלואה כתוצאה מפתיחת המלונות באזור זה.

המתווה המוצע בא לאזן בין הצורך לשמור על בריאות הציבור לבין הצורך בסיוע ממשי לשם מניעת קריסה כלכלית בעיר אילת ובאזור עין בוקק-חמי זוהר, הנסמכים באופן מובהק על הפעילות התיירותית, ושבהם נמצאים כ–%30 מכלל מיתקני האירוח במדינה."

14 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת חוקה.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.