שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

יוצאים לדרך חדשה: הושק איגוד בתי המלון החדש/מתחרה תחת איגוד לשכות המסחר

בטקס שהתקיים באיגוד לשכות המסחר בת"א הושק איגוד בתי המלון החדש שייצג בתי מלון קטנים ובינוניים, מלונות עצמאיים, בתי הארחה בקיבוצים, הוסטלים ועוד. מנכ"ל קבוצת אמסלם תיירות: "מצפים מעצמנו לעשות שינוי אמיתי. אני קורא לכל עמיתנו להצטרף". מי נענה והצטרף כבר לאיגוד החדש?
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הושק איגוד בתי המלון החדש/מתחרה תחת איגוד לשכות המסחר
השקת איגוד בתי המלון החדש. צילום: ליאת מנדל

בטקס חגיגי שהתקיים הבוקר (ה', 27 בינואר) במשרדי איגוד לשכות המסחר בתל אביב, הושק איגוד בתי המלון החדש. נזכיר כי התאחדות בתי המלון הגיבה באחרונה בזעם על הקמת האיגוד החדש באומרה, "צעד קטנוני וחסר אחריות".

על דבר הקמת האיגוד החדש פורסם לראשונה בפספורטניוז. 

האיגוד החדש ייצג מגוון מלונות קטנים בישראל תחת איגוד לשכות המסחר, החל מרשתות בתי מלון קטנות ובינוניות, מלונות עצמאיים ועד בתי הארחה בקיבוצים, הוסטלים ועוד. חברות אלה מעסיקות אלפי עובדים בענף המלונאות ובעקיפין תורמות לתעסוקה של עשרות אלפי עובדים בתעשיית התיירות הנכנסת.

מאיגוד לשכות המסחר נמסר כי מטרת האיגוד החדש לייצג את כלל תעשיית התיירות הנכנסת שנמצאת במשבר כבר שנתיים, מול משרדי הממשלה, בכלל זה משרדי האוצר, התיירות, פיתוח הנגב והגליל, בריאות, כלכלה וכל המוסדות הרלוונטיים, כגון כיבוי אש והשלטון המקומי, לקידום הענף בזירה המקומית והבינלאומית. כמו כן, פיתוח הכשרות והשתלמויות מקצועיות לעובדים בענף, כדי לאפשר קליטת עובדים מקצועיים לטווח ארוך וטיפול בנושא העובדים הזרים, טיפול בהליכי רגולציה וחקיקה וכן, פיתוח קשרים עסקיים מול גופים מקבילים בחו"ל באמצעות רשת לשכות המסחר הבינלאומית. זאת ועוד, בארגון החדש יפעלו לשתף פעולה עם כל הגופים שפועלים לקידום התיירות הנכנסת לישראל, בכלל זה מדריכי התיירות, מארגני תיירות נכנסת, מפעילי אטרקציות תיירותיות ועוד.

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר: "המהלך הוא ללא ספק פריצת דרך עבור המגזר העסקי כולו. אנו מייחסים חשיבות מיוחדת לענף התיירות בכללו. זהו ענף כלכלי חשוב. התעסוקה הגיעה לכ 50,000 בשנים הטובות, והיום יש תנופת בנייה של בתי מלון. מלונאות היא חלק מהאתוס הלאומי, הרצון להיות בקשר עם העולם ויהדות העולם. ההתארגנות הנוכחית של מספר רב של מלונות עצמאיים בישראל היא התארגנות שבאה מלמטה והיא מחויבת המציאות. ענפי משק בישראל זכאים באופן מלא לחופש ההתאגדות. הם רשאים להתאגד לא רק על פי אופי פעילותם הענפית הכוללת אלא גם על פי מידת גודלם ומאפיינים מיוחדים נוספים כמו סוג הלקוחות, על מנת להשיג את המטרה החשובה ביותר שהיא שוויון מלא והעדר העדפה של רשויות המדינה בתמיכה בעסקים, מחמת גודלם או משקלם באותו ענף. התארגנות פנימית של ארגון עסקים הפוגעת בערך השוויון היא התארגנות שלא תחזיק מעמד ותוליד בהכרח פיצול פנימי. האיגוד יפעל בנחישות כדי לבער כל אפשרות של אי שוויון בתוך הענף עצמו".

יעקב אמסלם, מנכ"ל ובעלי קבוצת אמסלם תיירות ונופש: "אנו כאן לא בכדי. ענף התיירות הגלובלי הוא עתיר היקפים, מגלגל 2,800 מיליארד דולר בעולם, 50% ממנו מיועד ללינה ולאירוח כלומר, 1.4 מיליארד דולר. הענף מתחרה בצורה מכובדת בחזית הענפים המובילים בעולם ויש לתת לכך ביטוי גם בישראל. על כן, יש לטפל בדימוי ענף המלונאות, עליו לשדר ענף מניב, יוקרתי ועתיר כוח אדם. ענף המקנה הזדמנויות רבות לעובדים הדורשים מקצועיות ומקצוענות. אנו מצפים מעצמנו לעשות שינוי אמיתי והפעם, מזווית המלונות הקטנים והבינוניים בישראל ואני קורא לכל עמיתנו להצטרף. זוהי הזדמנות יוצאת דופן. אנו נוביל יחד עם לשכת המסחר מהלכים ולא נהיה יותר מובלים לתועלת העוסקים בענף ולתועלת המשק כולו. נכניס בענף רוח חדשה של חדשנות וטכנולוגיה, חיבורים בעולם השיווק והמכירות בדגש על התיירות הנכנסת לישראל. זהו ענף כלכלי משמעותי שמניע את כלל מגזר המסחר והשירותים בישראל".

אבי זנדברג, מבעלי מלון אסטוריה טבריה: "זהו מעמד משמעותי ביותר לכל תעשיית המלונאות והתיירות בישראל. הארגון שהקמנו היום במסגרת איגוד לשכות המסחר יהיה בית חם לכל בתי המלון, בתי הארחה, ובעצם לכל מה שמוגדר במשרד התיירות 'מתקן מלונאי'. בעזרת לשכת המסחר והניסיון הרב שנצטבר נבנה תקנון שוויוני, שקוף והוגן, ותוכנית עבודה לטווח המידי והארוך. אבי וסבי המנוחים שהיו מחלוצי ענף המלונאות והתיירות בישראל ללא ספק שהיו תומכים בהקמת ארגון זה. אנחנו בעד התיירות הנכנסת, ואנו בעד שיתוף פעולה עם כל מרכיבי עולם התיירות – המדריכים, מפעילי הענף, הסוכנים והאטרקציות הנהדרות, בכל רחבי הארץ כי אנו בעד כלכלת ישראל. וכמו שבעולם התיירות נחשבת כקטר השני בגודלו, כך ראוי שזאת תהיה ההתייחסות גם בישראל".

עוד השתתפו באירוע, מטעם איגוד בתי המלון: ציפי נטל, מלון אסטוריה טבריה; אורן כהן, מלון דונה גרציה; אבישי שחר, מנכ"ל רויאל פלאזה טבריה ועוד עשרות נכחו בזום. מטעם איגוד לשכות המסחר השתתפו: אייל כביר, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי שיזם את הקמת ההתארגנות באיגוד לשכות המסחרר; עו"ד שלומי לויה, סמנכ"ל ממשל ומשפט; עו"ד סיגל סודאי, מנהלת האגף ליחסי עבודה; וחיים עוז, סמנכ"ל חטיבות ענפיות.

בין המלונות והרשתות שחברו לאיגוד לשכות המסחר: מלון אסטוריה טבריה; מלון יהודה בירושלים; מלון ברגר; מלון דונה גרציה; מלון ג'רוזלם גולד בירושלים; מלונות אמילי ואביב בטבריה; קבוצת אמסלם תיירות ונופש ועוד. בנוסף, צפויים להצטרף כבר בקרוב עשרות מלונות מתל אביב והמרכז, מהצפון ומדרום הארץ.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.