איזי ג'ט: הפסד של 275 מיליון ליש"ט בחצי שנה

חברת לואו-קוסט נוספת רושמת הפסד. באיזי ג'ט מסבירים את הגורמים: אי הוודאות עקב ה'ברקזיט' והחולשה הכלכלית באירופה

איזי ג'ט. צילום: יחצאיזי ג'ט. צילום: יח"צ

במחצית שנת הכספים האחרונה, שהסתיימה ב-31 במרץ (לפי השיטה הבריטית המסורתית), איזי ג'ט מדווחת על הפסד של 275 מיליון ליש"ט לפני מס, וזאת בהשוואה להפסד של 18 מיליון ליש"ט בתקופה המקבילה לפני שנה.

מספר הנוסעים, שהחברה הטיסה במחצית השנה, גדל ב-13.3% ל-41.6 מיליון, וגם ההכנסה הכוללת גדלה ב-7.3% ל-2,343 מיליון ליש"ט, אך ההכנסה למושב ירדה ב-6.3% ל-50.71 ליש"ט.

איזי ג'ט מתריעה, כי ההכנסה למושב במחצית השנייה של השנה צפויה גם להיות נמוכה, וזאת כתוצאה מתמשכת של שני גורמים מרכזיים: אי הוודאות בבריטניה עקב ה'ברקזיט' והחולשה הכלכלית באירופה. עפ"י הערכות החברה, הציפייה לרווח ב-2019 עומדת בעינה, אך בשנת 2020 הגידול בקיבולת יהיה מזערי.

דובר החברה ציין: "ההשפעה השלילית של אי הוודאות בשוק הקשור להשלכות ה'ברקזיט', כמו גם ההאטה הכלכלית המתרחבת באירופה, אינם מסייעים לנו".

מנכ"ל איזי ג'ט, יוהאן לונדגרן, אמר: "אני מרוצה, שלמרות התנאים הקשים בענף הטסנו יותר מ-41 מיליון נוסעים, פעלנו בצורה מעולה עם 54% פחות ביטולי טיסות בתקופה, ושביעות הרצון של לקוחותינו היא ברמה הגבוהה ביותר בכל הזמנים".

לונדגרן גם התייחס בעקיפין להפסד במחצית השנה הקודמת: "בקרת הוצאות היא בראש סדר הקדימויות של איזי ג'ט. המוקד שלנו הוא בהתייעלות ובהתחדשות, ואנחנו בדרך לחיסכון של יותר מ-100 מיליון בהוצאות במהלך 2019".

נושאים שמוזכרים בידיעה