איחוד האמירויות: הפנים שלך הם הדרכון שלך בשדה”ת בדובאי

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מערכת 'הנסיעות החכמה' החדשה ללא מגע שמה דגש על בטיחות ומנתקת לחלוטין קשר עם הצוות בכל נקודת המגע, מדלפקי הצ'ק-אין ועד העלייה לטיסה
שדה התעופה של דובאי
שדה״ת של דובאי. צילום: 123rf

לאחר סיום מוצלח של שלב הניסיון, שדה התעופה בדובאי השיק באופן רשמי את מערכת ‘הנסיעות החכמה’ המאפשרת לנוסעים לנסוע ללא שימוש במסמכי הזיהוי שלהם.
מסלול המעבר המשולב ללא מגע בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי (DXB), הוצג רשמית על ידי רשויות התעופה ביום שני, 22 בפברואר.
אנשי תקשורת זכו לסיור מאחורי הקלעים במערכת ‘הנסיעות החכמה’ החדשה ללא מגע השמה דגש על בטיחות, שכן היא מנתקת קשר עם הצוות בכל נקודת המגע, מדלפקי הצ’ק-אין ועד העלייה לטיסה.
בעזרת הטכנולוגיה הביומטרית העדכנית ביותר – זיהוי פנים – יכולים הנוסעים כעת לבצע צ’ק-אין לטיסתם, להשלים את מעבר רשות ההגירה, להיכנס למתקני הטרקלין ולעלות על טיסותיהם.
בחשיפת התקשורת אמר גנרל מוחמד אחמד אל מאררי, מנכ”ל שדה דובאי: “בעתיד אנו מצפים שמסופי ההגירה לא יהיו קיימים. אנשים יוכלו לעבור בשדה התעופה כדי להשלים את כל הפורמליות. הזמן שיידרש יהיה תלוי אך ורק באיזו מהירות יכול אדם ללכת”.
בסך הכול הוקמו 8 מסופי רישום כאלה בדלפקי הצ’ק-אין הראשונים ומחלקת העסקים של חברת אמירייטס. 122 שערים חכמים באולמות היציאה וההגעה של שדה התעופה שודרגו, כך שנוסעים רשומים מראש יכולים להשתמש במערכת ללא צורך במסמכי נסיעה.
לאחר האישור הביטחוני הנוסעים יכולים להיכנס לאזור הטרקלין באמצעות אותה טכנולוגיה ולבסוף לעלות גם על המטוס. הנוסעים יכולים לבחור במסלולים הביומטריים בין שערים חכמים ומערכת המנהרות החכמות על ידי הצגת הפנים שלהם בשערים, והם יכולים גם לבחור להשתמש בתעודת הזיהוי שלהם במסלולים הרגילים.
נורה אל מזרוי, מנהלת מחלקת הגבולות בשדה התעופה, אמרה כי כל התהליך אמור להימשך בין חמש לתשע שניות.
“משתמשים בפעם הראשונה יכולים לרשום את דרכוניהם במערכת זיהוי הפנים בדלפקי הצ’ק-אין. לאחר ההרשמה הרישום תקף עד לתוקף הדרכון או הוויזה של האדם. ברגע שזה יפוג, הם יכולים לרשום את עצמם מחדש במערכת”, אמרה אל מזרוי.
עם סיום ההרשמה, נוסעים, ש’מנהרה חכמה’ רשומה על כרטיסי העלייה למטוס שלהם, יכולים לעבור דרך המנהרה החכמה על ידי הצגת פנים אל המצלמה. משתמשים שאינם רשומים יכולים להמשיך להשתמש בתעודות הזהות שלהם או בדרכונים בשערים החכמים.
נוסעי מחלקה ראשונה ועסקים יכולים להשתמש במתקני הטרקלין עם השירות הביומטרי.
הנוסעים יכולים להשתמש באותו מנגנון בשערי העלייה למטוס ללא צורך להציג את מסמכי הנסיעה שלהם.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה