איטליה חוזרת למעמד של ‘מדינה צהובה’ ב-26 באפריל

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נוכח השיפור במצב התפשטות הקורונה במדינה, ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי, ושר הבריאות, רוברטו ספרנצה, הודיעו במסיבת עיתונאים בסוף השבוע על חזרתה של איטליה למעמד הצבע הצהוב
איטליה מאפרת כניסת ישראלים
הקולוסיאום, רומא, איטליה. צילום: 123rf

בהתבסס על האסטרטגיה של מצב בריאותי טוב יותר, ולנוכח האטת עקומת ההדבקה והאצת מסע החיסונים, הודיעו ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי, ושר הבריאות, רוברטו ספרנצה, על חזרתה של איטליה למעמד של ‘מדינה צהובה’. “אנחנו יכולים להסתכל לעתיד באופטימיות ובביטחון”, הסביר דראגי.
ראש הממשלה התווה את שלושת עמודי התווך של אסטרטגיית ההשקה המחודשת של המדינה: ציוני דרך ברורים לפתיחה מחודשת, צעדים לתמיכה בכלכלה ובעסקים וצמיחה מחדש באמצעות השקעות.
החל מ-26 באפריל איטליה חוזרת לאזור הצהוב, אך עם שינויים לעומת העבר. יש עדיפות לפעילויות בחיק הטבע, החל בשולחנות בחוץ לארוחות הצהריים והערב. החלטה זו מבוססת על “סיכון מחושב” של מדענים האומרים, כי הסיכון להידבקות באוויר הפתוח הוא נמוך. המסעדות יוכלו להיפתח מחדש רק לארוחת צהריים החל מה-1 ביוני.
המוזיאונים ייפתחו מחדש, ואילו תיאטראות, בתי קולנוע ומופעים ייפתחו מחדש באזורים הצהובים במדינה בלבד עם אמצעי הגבלת הקיבולת.
החל מה-15 במאי רק בריכות שחייה חיצוניות יוכלו להיפתח מחדש, ומ-1 ביוני גם חדרי הכושר, ואחריהם ירידים, קונגרסים, מכוני ספא ופארקי שעשועים.
באזורים הצהובים והכתומים בתי הספר מכל הרמות ייפתחו מחדש ואילו באזורים האדומים, פעוטונים ובתי ספר עד כיתה ו’ יהיו פתוחים. בתי ספר תיכוניים יפעילו מערכת משולבת של לימודים בכיתות ולימודים בזום.
עם פער תקציבי של 40 מיליארד אירו, הממשלה יוצאת בהימור על צמיחה עם התערבות ותמיכה וסיוע לחברות שנפגעו מהמשבר. יהיו צעדים לכיסוי עלויות קבועות, כמו גם התערבויות לטובת אשראי, נזילות, דחיות מס ופטורים. כמו כן יוקצו יותר משאבים לצעירים ולרשויות מקומיות.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה