איים ירוקים? רק 20% מבתי המלון נפתחו

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הממשלה הכריזה על אילת וים המלח כאזורי תיירות ירוקים והשמחה רבה. אלא שמבדיקת פספורטניוז עולה כי רק כ-80 בתי מלון נפתחו. מספר זה מהווה כ-20% מכ-400 בתי המלון הרשומים כיום בהתאחדות המלונות
שיא שלילי בלינות ובתפוסות בבתי המלון בשנת 2020
מלון הרודס ים המלח. צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל

אבן נגולה מעל ליבם של המלונאים עם האור הירוק שנתנה הממשלה להפיכת אילת ואזור ים המלח לאיי תיירות ירוקים. אולם מבדיקת פספורטניוז עולה כי רק כ-80 בתי מלון נפתחו. מספר זה מהווה כ-20% מכ-400 בתי המלון הרשומים כיום בהתאחדות המלונות.

עדיין לא ברור מתי יתר בתי המלון ישובו לפעילות. המלונאים תלויים בעניין זה בהחלטות הממשלה, הן באשר לפתיחת שמי ישראל לתיירות נכנסת והן באשר להכרזה על ערים/אזורים נוספים כאיי תיירות ירוקים – הכרזה שתאפשר לבתי מלון להיפתח באזורי תיירות נוספים.

פרט לבתי מלון באילת ובים המלח, ישנם מספר בתי מלון נוספים פתוחים בימים אלה. הם משמשים בעיקר צוותי אוויר ואנשי עסקים בודדים המגיעים לישראל באישור מיוחד, אך גם מלונות נופש דוגמת בראשית של רשת ישרוטל פתוח במתכונת שבה כל השטחים הציבוריים סגורים והאוכל מוגש לחדרים.

נוכח האמור, עשרות אלפי עובדי ענף המלונאות עדיין שוהים בחל”ת, כאשר חלקם פוטרו ואיבדו את מקום עבודתם. על אף חוסר הוודאות, מניות רשתות בתי המלון רשמו עלייה חדה בחודש החולף בבורסת ת”א. פתאל החזקות המחזיקה ברשת מלונות פתאל רשמה מתחילת נובמבר עלייה של 36% עם שווי שוק של 4.326,139 מיליארד שקל; ישרוטל רשמה עלייה של 18.40% עם שווי של 2.826,689 מיליארד שקל; מניית דן עלתה ב-5.10% עם שווי של 3.222,903 מיליארד שקל; ומניית אלרוב נדל”ן שעלתה ב-15.5% עם שווי של 2.615,167 מיליארד שקל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה