איירופלוט מציגה: תוכנית צמיחה שאפתנית עד שנת 2028

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שהציגה ב-2018 תוכנית חומש של התרחבות משמעותית עד שנת 2023, כעת מרחיבה חברת התעופה הלאומית של רוסיה את האסטרטגיה שלה לשיאים יוצאי דופן עד 2028
8 ישראלים ניסו לעלות לטיסה לרוסיה המוגדרת מדינה ברמת סיכון גבוהה ונתפסו
מטוסי איירופלוט בנמל שרמטייבו במוסקבה. צילום: shutterstock

עפ"י התוכנית האסטרטגית הקודמת, תוכנית החומש, כפי שפרסמנו בסוף שנת 2018, עד שנת 2023 קבוצת אירופלוט תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה. בשנת 2019 הטיסה קבוצת התעופה הרוסית יותר מ-60 מיליון נוסעים, עלייה של 9% לעומת שנת 2018, והפעילה 359 מטוסים.
שנת 2020, עקב התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, ובעוצמה קשה למדי ברוסיה, לא תסייע לאיירופלוט להתקדם לעבר היעדים, שהציבה לעצמה, ועם זאת, בהנהלת חברת הדגל הרוסית החליטו להתקדם ולהציב לעצמם אתגר של תוכנית צמיחה שאפתנית עד 2028.
עפ"י התוכנית, שאושרה בישיבת הדירקטוריון האחרונה: קבוצת אירופלוט תטיס 130 מיליון נוסעים בשנה, תפעיל בסך הכול 600 מטוסים, חברת האם איירופלוט תזכה למעמד של חברת חמישה כוכבים, טיסות הפנים ברחבי רוסיה תהיינה זולות יותר ב-30% – וכל היעדים אמורים להיות מושגים עד שנת 2028.
התוכנית האסטרטגית מציעה גם שינויים גדולים בין חברות התעופה בקבוצה.
חברת הלואו קוסט Pobeda תגדיל משמעותית את פעילותה בציפייה ל-55-65 מיליון נוסעים בשנת 2028, ואילו חברת Rossiya תתמקד בטיסות פנימיות המסובסדות על ידי הממשלה למקומות לא רווחיים.
חברת האם, איירופלוט, תוותר על חלק גדול מפעילות הפנים האזורית שלה ותתמקד בקווי פרמיום ובטיסות ארוכות טווח, בתקווה לרכוש דירוג של SKYTRAX ברמת חמישה כוכבים. Aurora, חברת בת נוספת של אירופלוט, המשרתת את המזרח הרחוק הרוסי, אמורה להמשיך בפעילותה.
ויטלי סאבלייב, מנכ"ל איירפלוט, ציין כי איירופלוט תתאושש במהירות לאחר סיום משבר מגפת הקורונה, והיא תעשה זאת מהר יותר מחברות תעופה מתחרות, בעיקר בגלל חוסר מגבלות בטיסות בתוך רוסיה ובזכות תמיכה צמודה של הממשלה, שכבר סיפקה לאיירופלוט סיוע צנוע יחסית של מיליארד דולר.
הקבוצה צופה התאוששות מלאה של טיסות הפנים שלה עד סוף השנה וחזרה לפעילות בינלאומית של 80%.
מוקד 'אסטרטגי' נוסף של התוכנית החדשה הוא השימוש המוגבר בכלי טיס תוצרת רוסיה, אשר אמורים להרכיב יותר משליש מצי החברה. איירופלוט אמורה לקבל מחברת סוחוי 150 מטוסי Superjet 100 ויותר מ-50 מטוסי MC-21. במסגרת האסטרטגיה החדשה כולם יופעלו ע"י Pobedaו-Rossiya.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.