אייר קנדה מצמצמת את כוח האדם בצורה מתוחכמת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה מציעה לעובדים שלוש אופציות התנדבותיות: לצאת לחופשה ללא תשלום, לקצץ את היקף משרתם או להתפטר, ולא תהיה להם עוד אפשרות ליהנות מסובסידיות שכר ממשלתיות
אייר קנדה
צילום: shutterstock

אייר קנדה הודיעה בשבוע שעבר, כפי שפרסמנו, כי היא תצמצם את כוח העבודה שלה בכ-60%, כשמשרות של כ-20,000 עובדים בסיכון.
כעת מתברר, כיצד מתכוונת החברה לבצע את הליך צמצום כוח האדם, כשהיא בוחרת להעביר את ההחלטה לעובדים עצמם, בלא אפשרות של מימון ממשלתי לסבסוד שכרם של העובדים.
אייר קנדה אישרה, כי היא מפסיקה את אופציית סבסוד השכר הפדראלי לשעת חירום, ובמקום זאת, החברה מציעה לעובדים אפשרות לצאת לחופשה ללא תשלום, להפחית את היקף שעות העבודה שלהם או להתפטר מרצונם.
בהצהרה שפורסמה ב’פייננשל פוסט’, אייר קנדה מצהירה: “האילוץ של היקף צמצום כוח האדם משפיע בצורה קשה על כולם באייר קנדה. בצער אנחנו נוקטים באמצעים בלתי נמנעים אלה עקב ההשפעות העמוקות של נגיף הקורונה על העסק שלנו, אשר צומצם כרגע בכ-95 אחוז ללא שום סיכוי להתאוששות כמעט לטווח הבינוני”.
עפ”י פירוט ההצעה של החברה, העובדים מתבקשים לצאת לחופשה ללא שכר בין 6 ל-24 חודשים. אם הם לא מוכנים לעשות זאת, הם יכולים לצמצם את היקף שעות העבודה שלהם למינימום או להתפטר מרצונם מתפקידם.
מכיוון שכל האפשרויות הן התנדבותיות, העובדים לא יוכלו ליהנות מתוכנית סובסידיות החירום של ממשלת קנדה, המספקת לעובדים המפוטרים סכום של עד 2,000 דולר קנדיים לחודש (1,430 דולר אמריקאים).
איגודי העובדים פרסמו הצהרה המביעה תסכול מהמהלך של אייר קנדה, שאף לא מאפשר לעובדים ליהנות עוד מהטבות החירום של הממשלה, והם מאשימים את הממשלה ואת חברת התעופה, שמשאירה את עובדיה “בחוץ בקור”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה