אירופה: מעצמות התיירות מתחילות להתמודד עם הגל השני

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
איטליה, צרפת וספרד, מדינות התיירות המובילות באירופה, חוות התפשטות מחודשת של הקורונה, גם כתוצאה של התיירות המתפתחת בין המדינות, ונוקטות צעדי בלימה ראשוניים
תיירות אירופה
תיירות - אירופה. איור: 123rf

אתר החדשות הפופולרי של אירופה, EuroNews, מדווח על ההשלכות של ההתפשטות המחודשת של הקורונה ברחבי העולם ובעיקר באירופה. ברוב מדינות היבשת כבר ניכרים אותות של גידול בהידבקות בקורונה, ורבות מרשויות הבריאות מתחילות לנקוט אמצעים תוך כדי זהירות לפגוע פחות ככל האפשר בכלכלה ובתיירות, שהחלה לפרוח מחדש.
לאחר שנרשמו יותר מ-600 מקרים חדשים של קורונה ביום שבת, וכמעט 800 נוספים ביום ראשון, כמעט פי שלושה יותר מאשר בשבוע שעבר, החליטה ממשלת איטליה לנקוט צעדים ראשוניים למניעת התפשטות הקורונה.
הרשויות מאשימות את התיירים והמבלים בהתפרצויות החדשות, והחליטה לסגור את מועדוני הלילה ברחבי המדינה וכן להטיל חובה לעטות מסכות בין השעה 18:00 לשעה 06:00 בבוקר.
בניגוד להתפרצות הראשונה של הקורונה, בעיקר במחוז לומברדיה ובאזורים אחרים בצפון, הגל השני פוגע בצורה אחידה יותר ברחבי המדינה. ביום ראשון רוב הנדבקים היו במחוז לאציו במרכז איטליה.
הבדל נוסף משיאה של המגפה במרץ-אפריל, בה נפגעו לרוב קשישים, הגיל הממוצע של אלה שנדבקו לאחרונה ירד באופן דרמטי ל-39.
שר הבריאות של איטליה, רוברטו ספראנצה, קרא היום לצעירים “לתת יד לשמירה על ההתפשטות”, בריאיון לעיתון “לה רפובליקה”. הוא שלל אפשרות לדחיית פתיחת בתי הספר, אך התריע: “אנחנו לא יכולים לטעות בשלב זה”.
רשויות הבריאות ציינו כי עלייתם של מקרים חדשים קשורה גם לתיירים, המגיעים מקרואטיה, יוון, מלטה או ספרד, ואתמול כבר החלו להתבצע בדיקות קורונה בשדות התעופה של רומא Ciampino ו- Fiumicino.
נשיא מועצת הבריאות העליונה, פרנקו לוקאטלי, אמר לעיתון “איל קוריירה דלה סרה”, כי 25% עד 40% מהמקרים החדשים נרשמים בקרב אנשים, שחוזרים מחופשה או של זרים המתגוררים באיטליה, והוסיף כי 3% עד 5% מהנדבקים החדשים הם מהגרים.
גם צרפת חווה התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה.
ממשלת צרפת הודיעה על כוונות להגדיל את צעדי ההתרחקות החברתית במקומות עבודה, לרבות עידוד אנשים לעטות מסכות במשרד ובמידת האפשר לעבוד מהבית.
עיקר ההתפרצויות במדינה במרכזים העירוניים הגדולים ביותר, פריס ומרסיי, ושתי הערים הגדולות במדינה סווגו כאזורים בעלי “התפשטות פעילה של הנגיף”.
הלחץ גובר על ממשלת צרפת גם להאריך ולהרחיב את חובת המסכות, המוטלת כיום רק על חללים מקורים וסגורים, אם כי ערים רבות דורשות אותן כיום גם בשווקים פתוחים ובאזורים צפופים.
התפשטות הקורונה בספרד גם היא הפכה משמעותית במיוחד, ולאחר ההתפרצות בחבל קטלוניה ובירתו ברצלונה, ניכרת עלייה גוברת במספר הנדבקים ברחבי המדינה כולה.
על פי המרכז האירופי לבקרת מחלות ומניעתן נרשמו בממוצע 115 מקרים לכל 100,000 איש בספרד בשבועיים האחרונים, וכצעד ראשון, ובעקבות המצב צפויים אמצעים נוספים, הממשלה סגרה מועדוני לילה בכל המדינה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה