דיווחים בארה”ב וקנדה: “איראן הפילה את המטוס האוקראיני”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך צוטט כך גם מקור רשמי בממשל האמריקאי וגם ג'סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה, שציין גם: "יש לנו מידע מודיעיני, שהמטוס הופל ע"י טילים איראניים". שגריר איראן באו"ם: "התחלנו בחקירה יסודית של התאונה"

התרסקות המטוס האוקראיני בטהרן גרמה ביממה האחרונה סערת רוחות ברחבי העולם.

בהמשך למידע המצולם ע”י לוויינים אמריקאים, שזיהו ירייה של שני טילי נ”מ איראניים, ובעקבותיהם פיצוץ במטוס של אוקראין אינטרנשיונל איירליינס, ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, ש-63 מאזרחיה ניספו בהתרסקות המטוס, הודיע כי יש בידיו מידע, שהמטוס התרסק כתוצאה מירי איראני.

“הטרגדיה הנוראה זעזעה את העולם כולו”, הוא אמר והדגיש: “יש לנו מידע מודיעיני ממקורות שונים, של בעלי ברית וממקור שלנו, שהמטוס נפל מירי של טילים איראניים. ייתכן שהירי לא היה מכוון. החדשות האלה יזעזעו את המשפחות המתאבלות, והן מחזקות את הצורך לחקירה משמעותית של הטרגדיה”.

“איראן הפילה את המטוס באמצעות שני טילים” – במהדורה המרכזית של חדשות הלילה, ה-CNN ציטט מקור רשמי בממשל האמריקאי, בהמשך להודעתו של ראש ממשלת קנדה.

עוד קודם לכן, דונלד טראמפ, שצפה בסרטון המצולם ע”י לוויינים אמריקאים, התייחס לנושא ואמר, שלא מתקבל על הדעת, שהייתה תקלה טכנית, “וסביר יותר שמישהו בצד השני עשה טעות”.

ראש ממשלת קנדה הצביע על העובדה, שהאיראנים שומרים בקנאות על הקופסאות השחורות של המטוס ומסרבים למסור אותן, ועם זאת, הם הבטיחו לנשיא אוקראינה, שלמשלחת התחקיר האוקראינית תהיה גישה למידע.

טרודו ציין שממשלת קנדה לא תשקוט “על מנת להבטיח שתתבצע חקירת עומק, שתבהיר לנו את הסיבות לתאונה הטרגית”.

למרות ההודעה של יו”ר רשות התעופה האיראנית, ש”אין כל אפשרות” שהמטוס הופל ע”י טיל איראני, גם מקורות מודיעין אירופיים אישרו שההערכה האמריקאית “בהחלט סבירה”.

עפ”י החדשות של ‘סקיי ניוז’: “לדעת מומחי תעופה, המטוס הוטס ע”י צוות מנוסה, מטוס חדש בן 3 שנים, ורק יומיים לפני כן עבר מבחן בטיחות…לא ייתכן שהייתה תקלה קטסטרופלית כזאת”.

אוקסיי דנילוב, מזכיר מועצת הביטחון של אוקראינה, סיפר לאמצעי התקשורת, שהאפשרות שהמטוס הופל ע”י טיל איראני היא סבירה לנוכח הממצאים, שהתגלו במקום נפילת המטוס. משלחת החוקרים האוקראינית הגיעה לטהרן ומצפה לקבל אישור להגיע למקום ההתרסקות ולבדוק את הנושא.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג’ונסון, ששוחח עם וולודימיר זלנסקי, נשיא אוקראינה, בעקבות הבקשה שלו לעזרת בריטניה בחקירה, הדגיש כי “חייבת להתבצע בהקדם חקירה אמינה ושקופה של התאונה הטרגית”.

עפ”י ה-CNN, כדי להרגיע את סערת הרוחות, השגריר האיראני לאו”ם פרסם הודעה: “התחלנו בחקירה יסודית של התאונה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.