סגן יו"ר ועדת התחבורה והתיירות של הפרלמנט האירופי לפספורטניוז: "שום דבר לא יהיה כמו שהיה לפני מגפת הקורונה, אבל זה אתגר של ממש"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
István Ujhelyi, חבר הפרלמנט האירופי, סגן יו"ר ועדת התחבורה והתיירות של הפרלמנט ושגריר ארגון התיירות של האו"ם, בראיון מיוחד לפספורט: "החיסון מציל את הנוסעים. מומלץ לבנות אמון מחודש בנסיעות ולפתח מוצרי תיירות חדשים"
אישטוואן אויהלי חבר הפרלמנט האירופי
אישטוואן אויהלי חבר הפרלמנט האירופי. Photo: European Parliament / MEP Ujhelyi office

ד"ר אישטוואן אויהלי, (István Ujhelyi) הוא מבכירי ענף התיירות באירופה: מכהן כסגן יו"ר ועדת התחבורה והתיירות של הפרלמנט האירופי, בו הוא חבר מאז שנת 2014. במקביל, הוא מכהן כשגריר ארגון התיירות של האו"ם, UNWTO ובמגוון תפקידי מפתח נוספים בנושאי תיירות.

ד"ר אויהלי הוא מאדריכלי הפתיחה המחודשת לתיירות ולנסיעות בינלאומיות של האיחוד האירופי ומיוזמי תוכנית ה-Re-Open הבוחנת מדי יום את המצב האפידמיולוגי במדינות האיחוד ומבצעת עדכון לטובת התיירים והנוסעים האירופיים והבינלאומיים.

כמוביל מרכזי של מגמת התיירות הנפתחת מחדש באיחוד האירופי, מה דעתך על עמדת ממשלת ישראל, שעד עתה הטילה חובת בידוד על מרבית התיירים הישראלים המחוסנים החוזרים לישראל,ובשבוע הקרוב, עפ"י שיקול מחודש, יוכלו לשוב הביתה ללא בידוד?
"זו שאלה מורכבת. יש מצב הקשור לבריאות, שיכול להיות שונה באותו רגע במספר מדינות. החיסון מציל את הנוסעים, אך אם הם חוזרים ממדינה שבה מספר הזיהומים גבוה יותר, הממשלות עשויות להחליט לבקש את תקופת הבידוד ושתי בדיקות. למיטב ידיעתנו המדעית, זו הדרך הבטוחה ביותר להתמודד עם התפשטות הנגיף. הממשלות ונציבות האיחוד האירופי מנטרות באופן יומיומי את המצב ואת הבעיות ומקבלות החלטות מיידיות. אם הנוסעים מגלים את עדכוני החוקים החדשים במהלך ביקורם בחו"ל, הדבר עלול לגרום לבעיות לוגיסטיות לאחר חזרתם הביתה. לכן צריך יותר תיאום ופתרונות משותפים. אני מברך על ההחלטה החדשה של ממשלת ישראל לפטור את הישראלים המחוסנים מחובת בידוד בחזרתם ארצה ממדינות כתומות, אנחנו צריכים לטייל ולנסוע. אני מברך על כל החלטות התומכות באפשרות לתת לאנשים לעשות כך. לפעמים הדרך הקלה ביותר לממשלות לסגור, לבקש סגרים וכו׳, אבל עלינו לדאוג לענף התיירות והתחבורה, למיליוני משרות וכמובן לכל התיירים והמטיילים״.

האם הפתיחה המחודשת באירופה מוצלחת וכל המדינות משתפות פעולה? האם הרעיון טוב גם לישראל?
"תקופת הקיץ מעידה שגישה מתואמת עוזרת. במהלך השבועות הקרובים בבריסל ננתח מה קרה. ישנם סימנים חיוביים מאוד, אך הנגיף עדיין לא נעלם. שיעור ההדבקות בגרסת דלתא עולה, במיוחד בקרב אלה שלא חוסנו. הנציבות עוקבת כל הזמן אחר פתיחת אירופה למבקרים המגיעים ממדינות שלישיות. ב-20 במאי אימצה נציבות האיחוד המלצה מתוקנת המעדכנת את הנסיעות מחוץ לאיחוד האירופי".

ד"ר אויהלי מסביר: "המלצת הנציבות נועדה להקל על ההגבלות הנוכחיות על נסיעות לא חיוניות למדינות האיחוד האירופי תוך התחשבות בהתקדמות מהלכי החיסון והתפתחויות המצב האפידמיולוגי ברחבי העולם. כאשר הנציבות משוכנעת שמדינה שאינה באיחוד האירופי מנפיקה תעודות בהתאם לתקנים וניתן לקיים הדדיות עם מערכת האיחוד האירופי, הנציבות יכולה לאמץ החלטה שעל בסיסה יתקבלו תעודות ממדינה שאינה באיחוד האירופי על פי אותם תנאים כמו התעודות הדיגיטליות של האיחוד האירופי. לפי ההמלצה על הסרה הדרגתית של ההגבלות הזמניות על נסיעות לא חיוניות לאיחוד האירופי, עדכנה הנציבות את רשימת המדינות והרשויות הטריטוריאליות מהן יש להסיר את מגבלות הנסיעה. ישראל הייתה בין המדינות האלו החל מ-15 ביולי 2021".

לצערנו, ישראל הוצאה מהרשימה עקב התפרצות מחודשת של קורונה. כשגריר ארגון התיירות של האו"ם, כיצד ניתן לחזק את ענף התיירות בישראל ואת השותפות הטובה עם אירופה?
"ישראל חברה ב-UNWTO ותרמה באופן פעיל לאסטרטגיה של הפתיחה המחודשת. לחסן את האזרחים, לבנות אמון מחודש בנסיעות, לפתח מוצרי תיירות חדשים המבוססים על קיימות, כולל כלים דיגיטליים נוספים, כמו כרטיסים אלקטרוניים, הזמנה אלקטרונית ורישום אלקטרוני, כדי להקל על חוויית הנסיעה. תיאום יומיומי, שינוי שיטות עבודה מומלצות ועזרה בעיצוב מחודש של המערכת האקולוגית התיירותית כולה. שום דבר לא יהיה כמו שהיה לפני מגפת הקורונה, אבל זה אתגר של ממש. אנו זקוקים ליותר ממשל, יותר תמיכה כלכלית ועפ"י הניסיון של הקמת איגוד בריאות אירופי, הכרח גם להקים איחוד תיירות אירופי".

István-Ujhelyi
Photo: European Parliament / MEP Ujhelyi office"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.