אליטליה: האיחוד האירופי לא מאשר את תוכנית ההלאמה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הנציבות האירופית טוענת, שאליטליה אינה זכאית לסיוע עקב משבר הקורונה, כי היא בבעיה עוד לפני המשבר, והיא דורשת מממשלת איטליה להציג תוכנית חדשה, הכוללת צמצום משמעותי של פעילות החברה וכוח האדם שלה
אליטליה
צילום: Shutterstock

ממשלת איטליה תיאלץ לבחון מחדש את תוכניתה להלאים ולהפעיל מחדש את חברת התעופה אליטליה, כיוון שהתוכנית הקיימת לא תקבל את אישור הנציבות האירופית, כך דווח בתקשורת האיטלקית.
עפ”י פרסום בעיתון האיטלקי Il Sole 24 Ore, מנהלת הנציבות האירופית, מרגרט וסטאגר, הודיעה לרשויות האיטלקיות, כי ההפעלה המחודשת של אליטליה, הכרוכה בפיצול פעילות חברת התעופה לאליטליה ישנה ואליטליה חדשה, כאשר פעילויות הטיסה והתחזוקה כלולות במסגרת של חברת ‘אליטליה החדשה’, אינה מקובלת וביקשה מהם להציג תוכנית חלופית.
עפ”י Il Sole 24 Ore, ממשלת איטליה טרם החליטה מה לעשות, אולם הגשת תוכנית להפעלה מחודשת של אליטליה עלולה להביא לעיכוב של מספר חודשים.
כידוע, אליטליה הכריזה על פשיטת רגל במאי 2017 ומאז ניסתה למצוא קונים או שותפים, וכל הניסיונות נכשלו.
בחודש מרץ הודיעה ממשלת איטליה, כי תלאים את חברת התעופה, שכן משבר הקורונה הרס את ענף התובלה האווירית, וקבעה, כפי שפרסמנו, תוכנית להשיק את החברה המחודשת בחודש יוני עם 3 מיליארד אירו במימון ראשוני, כחלק מתמיכה כלכלית רחבה יותר, כולל סיוע ממלכתי בגין הנזק, שנגרם לחברה ממשבר הקורונה.
הנציבות האירופית הכריזה כי הכללים הגמישים בנושא סיוע מדינה עקב משבר הקורונה אינם חלים על אליטליה, מכיוון שחברת התעופה נקלעה לבעיה לפני המשבר.
עפ”י Il Sole 24 Ore, הרשויות באיטליה לא רואות במימון של 3 מיליארד אירו סיוע מדינה, אך על מנת שהאיחוד האירופי ייתן אור ירוק לתוכנית, הרשויות יצטרכו להציג הפרדה בין אליטליה הישנה לאליטליה חדשה באמצעות צמצומים משמעותיים בצי המטוסים, ברשת הקווים ובכוח האדם.
דובר האיחוד האירופי ציין כי “הנציבות עומדת בקשר עם הרשויות באיטליה בעניין זה”.
ראוי לציין, כי בלא קשר לתוכנית ההלאמה, האיחוד האירופי עדיין חוקר הלוואות מדינה, שניתנו בעבר לאליטליה.
“חקירות הנציבות בנוגע להלוואה בסך 900 מיליון אירו, שהוענקו לאליטליה בשנת 2017, ובנוגע להלוואה בסך 400 מיליון אירו, שניתנה לאחרונה לחברה, נמשכות ונבדקות, אם הן עומדות בכללי הסיוע הממלכתי של האיחוד האירופי”, אמר דובר ממשלת איטליה.
אליטליה, כפי שפרסמנו, הגבירה החודש את פעילותה, חידשה את הקו בין רומא לניו יורק, וכמו כן טיסות מרומא למדריד וברצלונה ותגבור משמעותי של טיסות הפנים בין רומא ומילאנו לדרום איטליה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “אליטליה: האיחוד האירופי לא מאשר את תוכנית ההלאמה”

  1. יונתן הרוש

    בכל העולם עוזרים לחברות התעופה בחלקם מלאימים אותם ובחלקם משתתפים בסיוע תמורת אחוזים זה קרה בגרמניה איטליה ובצרפת לעומת את זה בישראל רוצים לפטר 3,000 עובדים עכשיו עכשיו שאנו יודעים שהיא הסתדרות העובדים חילקה את אל על לארבע קבוצות עובדים המדינה 20 אחוז כל קבוצת עובדים 20 אחוז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה