אליטליה: חברת התעופה הדייקנית ביותר בעולם

למרות שעדיין לא החלה בהליך התחדשות, חברת התעופה האיטלקית מדורגת ע"י אגודת FlightStats כחברת התעופה הדייקנית ביותר בעולם בארבעת החודשים הראשונים של 2019. אל על רשמה את ההישג הטוב ביותר שלה השנה בחודש ינואר – מקום 18 עם רמת דיוק של 77.1%

אליטליה. צילום: יח"צ

 

אליטליה, חברת התעופה הלאומית של איטליה, מצויה מזה שנתיים בהליך ניהול מיוחד עקב חדלות פירעון ומצפה להתחיל בקרוב בתוכנית התחדשות, ולמרות זאת היא אינה שוקטת על השמרים, מרחיבה בהתמדה את פעילותה ואף מצטיינת במיוחד בעמידה בלוח הזמנים.

החברה השיקה החודש קו טרנסאטלנטי ייחודי בין רומא לוושינגטון, בירת ארצות הברית, וביולי הקרוב תשיק קו חדש בין מילאנו לתל אביב במקביל לקווים חדשים בין מילאנו לקהיר ולסנט פטרסבורג.

מלבד הרחבת פעילותה, אליטליה מצטיינת בדייקנות תפעולית ועמידה בלוח הזמנים, ועפ"י אגודת FlightStats, האגודה האמריקנית העצמאית לניתוח ביצועי חברות התעופה ברחבי העולם, בארבעת החודשים הראשונים של 2019 89% מטיסותיה של החברה נחתו במועד המתוכנן, ואי לכך היא מדורגת כחברת התעופה הדייקנית ביותר בעולם.

FlightStats מודדת כמעט את כל הטיסות של כל חברות התעופה הבינלאומיות ומדרגת אותן מדי חודש עפ"י מדד A14, המגדיר עמידה בלוח הזמנים עפ"י הגעת המטוס לשער בפרק זמן של פחות מ-15 דקות ממועד ההגעה המתוכנן.

ראוי לציין כי אליטליה השיגה בארבעת החודשים הראשונים דירוגים יוצאי דופן: ינואר – מקום 2, פברואר – מקום 1, מרץ – מקום 1, אפריל – מקום 3. בחודש האחרון השיגה החברה 87.5% דיוק, 9 אחוזים מעל ממוצע הדיוק העולמי – 78.5%.

בין החברות הדייקניות בעולם, המדורגות אחרי אליטליה, ניתן לציין את החברת היפניות, ANA ו-JAL, את LATAM הדרום אמריקנית ואת איבריה האירופית.

אל על מדורגת בחודש אפריל במקום ה-38 עם רמת דיוק של קרוב ל-65%, נמוך משמעותית מהממוצע העולמי.

בחודש ינואר השיגה אל על את ההישג הטוב ביותר שלה השנה – מקום 18 עם רמת דיוק של 77.1%.

אל על: החודש הטוב בדיוק בטיסות בחודש ינואר. צילום: shutterstock

נושאים שמוזכרים בידיעה