אל על: משרד האוצר חזר בו מכוונתו לרכוש מניות בהנפקה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל במכתב לשר ישראל כ"ץ: "בשבועות האחרונים משרד האוצר מסרב לקדם כל שיח בקשר לערבות המדינה להלוואה. אנו מציינים כי עד כה פקידי האוצר לא קידמו כל פתרון שהחברה ניסתה לקדם בקשר להלוואה בנקאית". לאור זאת החברה דחתה את ההנפקה לחודש אוקטובר"
החלטת אל על לטוס לאילת תדחה מיזוגים אפשריים בענף התעופה
אל על. צילום: יח"צ אל על

הצרות ממשיכות בחברת אל על.

מכתב של יו”ר דירקטוריון החברה יהודה (יודי) לוי שהתמנה לא מכבר לתפקיד המנכ”ל, גונן אוסישקין, לשר האוצר ישראל כ”ץ חושף כי משרד האוצר חזר בו מכוונתו לרכוש מניות בהנפקה של החברה בסך 150 מיליון דולר.
השניים מציינים בין השאר במכתבם כי: “למעלה מחצי שנה לאחר פרוץ משבר הקורונה וההדממה שנכפתה על החברה כתוצאה מסגירת השמיים כמעט כליל ובאופן חסר תקדים מתחילת קיום התעופה בעולם, אל על לא קיבלה תמיכה כלשהי מהמדינה, לא במענק, לא בערבות, לא בהלוואת גישור”.
עוד מוסיפים השניים במכתב: “לצערנו, משרד האוצר חזר בו מכוונתו לרכוש מניות בהנפקה. חזר בו מכוונתו להשקיע בהנפקה לציבור את יתרת הסכומים שלא יגויסו בהנפקה. עוד נמסר כי כספי המדינה יושקעו בעיכוב ניכר, בדרך של “הנפקה פרטית”, הכרוכה לפי חוק באישור בעלי מניות שזימונה דורש שבועות רבים”.

 

 

עוד מאשימים באל על את האוצר: “אין זו הפעם הראשונה שבה משרד האוצר חזר בו מסיכומים קודמים עם החברה. כעת, כאמור משרד האוצר מסר כי לא ישתתף בהנפקה לציבור. בשבועות האחרונים משרד האוצר מסרב לקדם כל שיח בקשר לערבות המדינה להלוואה. אנו מציינים בצער כי עד כה פקידי האוצר לא קידמו (חלילה לומר הכשילו) כל פתרון שהחברה ניסתה לקדם בקשר להלוואה בנקאית והעמידו קשיים רבים בכל עת בו החברה הביאה לשולחן הדיונים בנק אשר עבר בעיון על התכניות העסקיות של החברה וביקש להתקדם בהעמדת הלוואה לחברה מגובה בערבות מדינה”.
עוד מוסיפים באל על כי: “ללא התקדמות משמעותית בהעמדת ערבות מדינה להלוואה, לא ניתן יהיה להשלים את הסכמי המימון המלאים עד למועד שיאפשר השבת כספים ללקוחות עד ליום 1.10.2020.

באל על מדגישים, כי לא יוכלו לבצע את ההנפקה בחודש ספטמבר ויצטרכו לדחות אותה לחודש אוקטובר. כמו כן, מאשימים חברת התעופה את האוצר שאינו עומד בהבטחתו לשחרר את הכספים העודפים בקופת הפיצויים של החברה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “אל על: משרד האוצר חזר בו מכוונתו לרכוש מניות בהנפקה”

  1. נראה כי מישהו (ביבי?) מייעד את החברה לאיזה טייקון מקורב ומביא אותה למסלול של הקפאת הליכים ופירוק, שזה אגב לא בהכרח דבר רע במקרה דנן. ליבי רק עם העובדים, לא הטייסים, אלא כל השאר שהרוויחו שכר נמוך ועכשיו גם זה נלקח מהם.

  2. די נמאס כבר מהסחבת הבזיון פשוט חוגג יש קונים יש הבטחות של האוצר וכלום לא קורה עד מתי ימשך הפיאסקו הזה העיקר נדי ואוזניון עובדים בתחנת ישראל ….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה