אל על מבקשת למשוך כספים מקרן פנסיה. העובדים מתנגדים. מחר דיון בבית המשפט

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המדינה אישרה לאל על למשוך סכום של עד 120 מיליון שקל מקופת פנסיה שנויה במחלוקת של העובדים. אל על טוענת שהכספים בקרן שייכים לה, העובדים אומרים מנגד שהכסף שלהם ואסור לאל על למשוך אותם והמדינה טוענת מצידה שרוב הכסף בכלל שייך לה. מחר בית המשפט צפוי להכריע בסוגיה
אל על
צילום: עידו וכטל

המאבקים באל על נמשכים. והפעם, בית הדין לעבודה אמור להכריע מחר (ה’) בסוגיית קופת הפנסיה של עובדי חברת אל על העומדת במרכזה של מחלוקת בין הנהלת אל על ועובדיה.

מדובר בקופת פנסיה שהמדינה הפקידה בה לאורך השנים כספים לטובת עובדי אל על שעבדו בחברת אל על לפני שזו הופרטה והמשיכו לעבוד בה גם אחרי שזו עברה לידיים פרטיות.

באל על טוענים כי לאורך כל השנים החברה מפקידה כספי פיצויים לטובת העובדים שכבר פרשו וכעת נותרו רק כ-59 עובדים שעדיין עובדים בחברה ועבדו בה לפני ההפרטה ולכן הכסף שייך לחברה. ועד עובדי החברה טוען מנגד שהכסף שייך בכלל לעובדים.

אל על מבקשת למשוך מקופת הפנסיה כ-120 מיליון שקל מתוך כ-319 מיליון שקל הקיימים בקופה, בטענה שכל כספי הקופה שייכים לה. עובדי אל על טוענים כאמור שכל הכספים שייכים להם ואסור לחברה לקחת אותם והאוצר שכאמור טוען שרוב הכסף בקופה שייך למדינה, אישר לאל על למשוך את הכספים לטובתה תוך הגבלה של כ-120 מיליון שקל.

במסגרת המאבק על כספי הקרן בין החברה והמדינה, מתקיימות במשך שנים התדיינות משפטית בין הצדדים ללא הכרעה.

במידה ובית המשפט לא יאשר לאל על למשוך את הכספים היא תטען כי העובדים שבהתנהלותם הם עלולים להוביל לקריסת החברה. ומנגד, אם בית המשפט יאשר את בקשת אל על, העובדים יטענו שהחברה לוקחת כספים ששייכים להם.

מוועד העובדים של אל על נמסר: “מחר, יום חמישי בשעה 9:00 בבוקר יחלו עובדי אל על במחאתם נגד התנהלות המדינה והבעלים במשבר הקורונה. העובדים יפגינו מול בית הדין לעבודה בבת-ים שם יערך באותה שעה דיון על כוונת הנהלת החברה לפגוע בזכויות הסוציאליות של העובדים לצורך הזרמת כסף לחברה זאת בעוד הבעלים והמדינה לא מסייעים לחברה.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “אל על מבקשת למשוך כספים מקרן פנסיה. העובדים מתנגדים. מחר דיון בבית המשפט”

  1. אריאל

    אסור לגעת בכספי הפנסייה – הם הופרדו עבור העובדים, ולכן שייכים רק להם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה