אל על: "גורמים בעלי יכולת ירכשו מראש כרטיסים זולים וימכרו אותם במחיר מופקע"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אל על, המתנגדת בתוקף להצעת החוק שתאפשר הסבת כרטיס טיסה שנרכש מנוסע אחד לנוסע אחר ללא הגבלה ובחינם., מזהירה: "מדובר בהצעה בלתי סבירה שתוביל לפגיעה בחברות התעופה ובצרכנים"
מכירת מועדון הנוסע המתמיד של אל על
אל על. צילום: shutterstock

גם חברת אל על מתנגדת בתוקף להצעת החוק שתאפשר, בחקיקה ראשית, הסבת כרטיס טיסה שנרכש מנוסע אחד לנוסע אחר בכל מועד, ללא כל הגבלה ובחינם כפי שפורסם בפספורטניוז. ועדת שרים לענייני חקיקה אמורה לדון היום (ראשון) בהצעת החוק האמורה.

באל על סבורים כי הצעת החוק תביא "להגברת האפליה הקיימת, במספר מישורים, בין חברות התעופה הישראליות לבין חברות התעופה הזרות בסביבה תחרותית קשה, זאת לאור העובדה שהחברות הזרות אינן כפופות לרגולציה הישראלית". אל על הביעה את עמדתה זו בפני גורמים שונים.

עוד מזהירים באל על כי החוק המוצע יביא ל"גורמים עסקיים בעלי יכולת כלכלית, לרכוש מראש כרטיסים זולים ולמכור אותם בהמשך בסמוך למועד הטיסה לצרכנים במחיר מופקע תוך עשיית עושר על חשבון חברת התעופה ועל חשבון הצרכן. מובן, כי מצב זה של ספסרות בכרטיסי טיסה הינו מצב בלתי רצוי שטומן בתוכו סכנות רבות".

אל על מציינת כי היא מתנגדת להצעת החוק וסבורה כי "מדובר בהצעה בלתי סבירה, במיוחד בעת משברית זו, אשר תוביל לפגיעה הן בחברות התעופה והן בצרכנים".

הבוקר פורסם בפספורטניוז כי מנכ"ל יאט"א בישראל, קובי זוסמן, שלח מכתב בנושא זה לשר המשפטים, גדעון סער, בו הוא מזהיר על ההשלכות שיכולות להיות אם יקבלו את החוק המוצע. זוסמן כתב בין השאר לסער, "על פי המידע המצוי בידי יאט"א אין ולא קיימת כל הוראת דין גורפת שכזו (או אף דומה לה) במדינה אחרת כלשהי".

עוד הוסיף זוסמן, "הצעת החוק אינה מביאה בחשבון סוגיות תפעוליות, ענייני ביטחון ונהלי עבודה של חברות תעופה גלובליות ו/או נמלי תעופה בארץ ובחו"ל ו/את דרישותיהן המחייבות של רשויות מדינה בארץ ובחו"ל. לעניות דעתנו, מדובר בהצעה שאינה ישימה מבחינה תפעולית (בוודאי ככל שמדובר בנוסעים בעלי דרישות מיוחדות) וקרוב לוודאי שגם אינה אפשרית מבחינה חוקית בוודאי ככל שמדובר בסוגיות הנוגעות לביטחון הנוסעים ודרישות רשויות מדינה במסגרת ההתמודדות המתמדת מול איומי טרור כאלה ואחרים (אשר מן הסתם אינם זרים למדינת ישראל)".

זוסמן אף הזהיר כי הצעת החוק, "קרוב לוודאי שאף תיצור קרקע פורייה להתפתחותו של שוק משני, בלתי מפוקח ופרוע של מכירת כרטיס טיסה ועיסוק 'בספסרות' לשמה. ( בפרט ככל שהדבר נוגע ליעדים מבוקשים או עונות עמוסות במיוחד ) אשר לכשעצמה, ואפילו שהדברים נוגעים לסוגיות אחרות בהם זהות מקבלי השירות כלל אינה רלבנטית כמו בכניסה למופעי תרבות או ספורט, מוגדרת בחוק העונשין כעבירה פלילית שדינה מאסר ו/או קנס".

זוסמן ביקש משר המשפטים "שלא לאשר את הצעת החוק במתכונתה הנוכחית ובטרם יובאו בחשבון גם הסוגיות המהותיות הנ"ל וייערך דיון מעמיק עם כל הנוגעים בדבר ".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

8 תגובות

 1. הלם! עוד חוק הפוגע בחברות הישראליות ובתחרות מול החברות הזרות שאינן כפופות להמצאות אומת הסטארט אפ שיודעת יותר מכולם? לא יכול להיות!
  שמיים פרוצים זה כאן וכשלא ישארו חברות ישראליות – מי שישלם את המחיר יהיה הצרכן.

 2. בכל מקום אחר בעולם כרטיסים יקרים נמכרים שמית ובכניסה נבדקים אל מול תעודת זהות/דרכון.
  ככה זה בטיסות, מלונות, השכרות רכב, אירועי ספורט, הופעות ועוד.
  אין דרך אחרת להילחם בספסרות.. חוק שיפגע בצרכן הישראלי!

 3. כנראה שהקורונה לא פוגעת רק גופנית אלה גם שכלית לכאורה.
  מתקבלות במדינתנו החלטות תלושות מהמציאות שיגרמו להרס וחורבן, רצוי שמשרד הבריאות יבדוק האם יש קשר לקורונה.

 4. אין שום סיבה לא לאפשר הסבת כרטיס דרך חברת התעופה בעמלה קטנה לחברת התעופה.

 5. אין לאשר את החוק הנ"ל זה לא לוקי לא היה דבר כזה המחליטים ממש לא מבינים למה יגרמו יחגגו פה יהיה פה מכירות מוגזמות

 6. חוק מצויין!!! לא טוב לאל על החברה מהיחידות בעולם שפשוט לא רצתה להחזיר כספים ללקוחות בזמן הקורונה לטיסות שבוטלו.
  לא טוב לאל על מצויין לצרכן.
  תתמודדו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.