אל על: עימות בין המנכ”ל לטייסים, המאיימים להשבית את הטיסות ממחר

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ועד טייסי אל על, בראשות ניר ראובני, נפגש היום עם גונן אוסישקין, מנכ"ל החברה, אשר אמר בפגישה כי אינו מסוגל להיענות לדרישותיהם, ואי לכך הם החליטו להשבית את כל טיסות החברה החל ממחר
מנכל אל על גונן אוסישקין
גונן אוסישקין. צילום: סיון פרג'

ניר ראובני, יו”ר ועד טייסי אל על, ונציגות הטייסים, נפגשו עם מנכ”ל החברה, גונן אוסישקין.
“טייסי החברה מבקשים לסייע למאמצי ההצלה של החברה”, לדבריהם, “בדיוק כפי שנעשה מאז תחילת משבר הקורונה. עם זאת, הוועד עומד על כיבוד ההסכמים מצד ההנהלה, לרבות הסדרי הביניים שסוכמו ובוטלו חד צדדית, שנועדו לסייע לחברה לצלוח את התקופה הקשה. המנכ”ל הודיע לטייסים, כי אינו מסוגל להיענות לבקשתם.
לאור כל אלה, ולאחר שהנהלת החברה לא כיבדה גם את ההסכמים, שעליהם חתמה עם הוועד לפני פחות מחודש, הוועד הגיע למסקנה, כי אין ביכולתה של בעלת החברה לחלץ אותה ממצבה.
לטענת הטייסים, בעלת החברה לא מסוגלת לפגוש את מתווה החילוץ הנדיב מצד האוצר, אינה מסוגלת להגיע להסכמים עם העובדים, ואינה מסוגלת להנהיג את החברה בשעה זו.
חברת אל על זקוקה להזרמת הון, אם מצד הבעלים הקיימים או מבעלים אחרים, שיהיו מסוגלים להנהיג את החברה ולצלוח את משבר הקורונה. טייסי אל על מצהירים, כי יעמדו לצידם ויסייעו לכל מי שיפגינו את המסוגלות הזאת”.

אל על
אל על. צילום: עידו וכטל

נוכח כל טענותיהם, הטייסים מאיימים להשבית ממחר את כל טיסות החברה.
אוסישקין הדגיש בפני הטייסים, כי הוא אינו יכול להיענות לדרישותיהם, והוסיף: “מי שלא יטוס, נוציא אותו לחל”ת”, ואף הודיע, לטענת הטייסים, שישבית את החברה ממחר.
מחברת אל על נמסר: “חברת אל על נמצאת בתהליך מתקדם לסיכום מתווה הסיוע מהמדינה באחד משני המתווים של על הפרק והשיקול המרכזי בבחירת המתווה הוא טובתה של חברת אל על.
כפי שהובהר על ידי המדינה והבנקים – תנאי יסודי לקבלת הסיוע הוא חתימה על הסכם התייעלות עם ההסתדרות והעובדים. בשבוע שעבר נחתם הסכם עם מגזר דיילי האוויר ואנו עוסקים במרץ בניסיון להגיע להסכם בחסות ההסתדרות עם יתר המגזרים.
הנהלת אל על נחושה לעשות הכל על מנת לעמוד בדרישות הממשלה והגורם המממן לקבל את הסיוע ולהיערך באופן מדורג לחזרה לפעילות. לצורך כך נדרשת אחריות ומנהיגות מצד כל הגורמים המעורבים בתהליך – ההסתדרות, ההנהלה ונציגי העובדים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

8 מחשבות על “אל על: עימות בין המנכ”ל לטייסים, המאיימים להשבית את הטיסות ממחר”

  1. זאת פשוט בושה כל ההתנהלות של ההנהלה והוועד יש אנשים שיושבים בבית כבר 4 חודשים ועוד מעט מגיעים למצב שאין להם מה לאכול בבית בגלל משחקי כוחות פנימיים. זאת פשוט בושה כולם פה נכשלו בענק!!! אף אחד לא דואג אפילו לא קצת לעובדים שבבית

  2. נוסע מתמיד

    הגיע הזמן לפטר את כל הטייסים , ולהוציא חוזה לטייסים חדשים. הבריונות של הטייסים באל-על עברה כל גבול. תאוות הבצע אינה יודעת שובע, וממש לא אכפת להם ממצב החברה.
    מנכ”ל אל-על גייס טייסים חדשים עם חוזים נורמליים יותר. מה החכמה לפטר דיילים, להרע את תנאי השכר שלהם ותנאי המלון שלהם , אבל לטייסים לתת להמשיך בשלהם בבריונות. מי יקלוט אותם כעת במצב התעופה הזה. שיחזרו על ארבע בתנאים שאתה תציע. במקרה הגרוע קח טייסים זרים!!!

  3. רפי בארי

    חלק מהבעיה של אל על נובעת מהטייסים ושכרם ותנאיהם המופרזים. מעניין שהם לא המליחו להטמיע במוחם את מצבם ומצב החברה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה