“אם לא יינקטו צעדים מידיים, לא אהסס להכריז על סכסוך עבודה כללי”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בעקבות משבר הקורונה, יו"ר ההסתדרות דורש צעדים משמעותיים להצלת ענפים במצוקה: "הבריאות לפני הכול אך אסור להותיר את המשק הישראלי ליד שוקת שבורה"

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, קרא לראש הממשלה נתניהו להכריז על חבילת סיוע מקיפה, מתן הלוואות בלון מטעם המדינה לעסקים שנקלעו למצוקה ופתרון גורף לתשלום דמי מחלה מהיום הראשון לכל העובדים שנמצאים בבידוד.

לפני זמן קצר הסתיים דיון חירום שכינס יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, בסוגיית ההתמודדות של המשק הישראלי עם ההשלכות הכלכליות של הקורונה והשפעתן על העובדים. בדיון השתתפו ראשי האיגודים המקצועיים, בהם: יו”ר הסתדרות המעו”ף, עו”ד גיל בר-טל, יו”ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, יו”ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי וכן רמ”ט יו”ר ההסתדרות ומנכ”ל ההסתדרות, עו”ד אופיר אלקלעי.

בסיום הישיבה, יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר כי: “ענפי התעופה והתיירות ספגו פגיעה אנושה, החלו פיטורי אלפי עובדים ותעשיות שלמות נמצאות פסע לפני משבר אך איש אינו עושה דבר כדי לתת למשק אוויר להמשך קיומו. אני מצפה מראש הממשלה להכריז על חבילת סיוע מקיפה לענפים שנקלעו למצוקה, כפי שעשתה ממשלת אנגליה”.

יו”ר ההסתדרות ציין כי “קריסה כלכלית של ענפים שונים, עשויה להשפיע על החיים של כל אזרחי ישראל. זה עלול להביא לאבטלה ולמיתון והמדינה צריכה להעמיד הלוואות “בלון” שיאפשרו לחברות במצוקה לשרוד את המשבר הנוכחי”.

בתוך כך, בר-דוד חיזק את ידי הציבור על החוסן והמשמעת שמגלים רבבות אזרחי ישראל אשר מצאו את עצמם בבידוד ממושך. “על המדינה לתת פתרון גורף ולהבטיח תשלום דמי מחלה, כבר מהיום הראשון, לכל עובד ועובדת שנאלצו להיעדר ממקום עבודתם בעקבות הנחיות של משרד הבריאות”.

יו”ר ההסתדרות הדגיש בסיום דבריו כי: “זו שעה קשה ושעה למעשים. הבריאות לפני הכול אך אסור להותיר את המשק הישראלי ליד שוקת שבורה. ככל שלא יינקטו צעדים משמעותיים ומידיים לטובת הצלת ענפים במצוקה והבטחת הוודאות הכלכלית של מקומות העבודה, לא אהסס להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה