אמסטרדם סוגרת את רובע החלונות האדומים

עיריית אמסטרדם תסגור בחודש אוגוסט את הרובע כדי לשלוט בתיירות ההמונים, המגיעים לשתי אטרקציות מרכזיות בעיר. כ-18.5 מיליון תיירים צפויים לבקר בעיר בשנה הקרובה

החלונות האדומים, אמסטרדם. צילום Shutterstock

עפ"י הערכות עיריית אמסטרדם, בה חיים 850,000 תושבים, השנה צפויים לבקר בעיר כ-18.5 מיליון תיירים, גידול של 11% לעומת השנה שעברה, ועד שנת 2025 צפויים מדי שנה 25 מיליון תיירים בעיר.

ההיקף ההולך וגואה של מספר המבקרים בעיר, המגיעים בעיקר לשתי אטרקציות תיירותיות מרכזיות: סיור ברובע החלונות האדומים ושייט בתעלות העיר, מטריד את קברניטי העיר עקב הלכלוך, אי הסדר ואי השקט ברחבי העיר, במיוחד בסופי שבוע. נציב תלונות הציבור אף כינה את רובע החלונות האדומים כ"ג'ונגל חסר חוקים" בסופי שבוע.

אי לכך, החליטה הנהלת העירייה לסגור החודש באופן זמני חלקים נרחבים מרובע האורות האדומים בלילות עמוסים, ובנוסף לכך, לערוך ביקורת לילית קבועה ברובע ולסגור גם רחובות צדדיים עמוסים. נציגי הרשות גם יטילו קנסות מיידים על מבקרים, שישליכו פסולת או יטילו את מימיהם ברחובות.

נוסף על כך, הרשות גם תבחן באופן קבוע את העומס בתעלות העיר ופקחים ימנעו או יגבילו סיורי שייט בימים עמוסים ויטילו קנסות על ספינות, שיפרו את הכללים.