אמריקן איירליינס ויונייטד הוציאו לחל”ת 32,000 עובדים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נוכח הפעילות המצומצמת בעקבות משבר הקורונה, עם תום תוכנית התמיכה של הממשל בסוף ספטמבר, חברות התעופה הודיעו שאינן יכולות להמשיך לשלם את שכרם של אלפי עובדים
מטוסי אמריקן איירליינס
מטוסי אמריקן איירליינס. צילום: 123rf

יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס שלחו הודעות על הוצאה לחל”ת ליותר מ-32,000 עובדים. שתי חברות התעופה ציינו, כי נוכח המצב המאלץ אותן לצמצם משמעותית את פעילותן בעקבות משבר הקורונה, הן אינן יכולות להרשות לעצמם לשלם שכר לעובדים לאחר תאריך התפוגה של תוכנית CARES, תוכנית התמיכה של הממשל, שהתנהלה בין אפריל לספטמבר.
חוק ה-CARES נוצר במטרה לספק תמיכה בשכר לעובדי חברות התעופה וקבלני חברות לשירותי קרקע להמשך תשלום שכר העובדים, משכורות והטבות. סך של עד 25 מיליארד דולר עמד לרשות חברות התעופה המטיסות נוסעים, 4 מיליארד דולר עבור חברות תעופה למטען ו-3 מיליארד דולר לקבלני שירותי קרקע.
יונייטד כתבה, בין השאר, לעובדים שהוציאה לחל”ת: “ל-13,000 בני המשפחה שלנו, תודה על המסירות שלכם ואנחנו מצפים לקבל את פניכם בחזרה”.
אמריקן איירליינס שלחה הודעה דומה ל-19,000 עובדים, אך המנכ”ל דאג פרקר הודיע, שאם ממשלת ארה”ב תוכל להציע חבילת סיוע חדשה, הוא יבטל מיד את ההוצאה לחל”ת.
גם גארי קלי, מנכ”ל סאות’ווסט איירליינס, אמר כי פקיעתה של תוכנית התמיכה בשכר הייתה יום קשה מאוד עבור תעשיית התעופה. לדבריו, “חברת התעופה זקוקה בדחיפות להארכת התמיכה כדי להימנע מפעולות דומות לאלה שביצעו המתחרים שלנו”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה