אמריקן איירליינס ממריאה: רווח של 1.1 מיליארד דולר ברבעון

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ענקית התעופה מציגה הכנסות עתק של כ-12 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה למרות הקרקוע של מטוסי ה-MAX שעלה לחברה כ-175 מיליון דולר. השוק האמריקאי אחראי ל-70% מהכנסות מהחברה

חברת התעופה הגדולה בתבל, אמריקן איירליינס הגדילה את הכנסותיה ברבעון השני של 2019 ב-2.7% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה הקודמת. החברה, שהטיסה למעלה מ-198 מיליון נוסעים ב-2018, רשמה הכנסות של כ-12 מיליארד דולר בחודשים אפריל-יוני 2019.

החברה הצליחה לרשום גם רווחים למרות הקרקוע של מטוסי בואינג 737-מקס שברשותה. רווחיה התפעוליים הגיעו ברבעון השני ל-1.1 מיליארד דולר.

אמריקן איירליינס לא הודיעה על שינוי בתוכניותיה להחזיר לשרות את הבואינג 737-מקס ב-3 בנובמבר השנה. לעומתה, סאותווסט איירליינס כבר הודיעה כי המטוסים שברשותה  ימתינו על המסלולים עד ינואר 2020. המחיר של קרקוע המטוסים ברבעון השני הגיע ל-175 מיליון דולר והצפי הוא שהסכום יגיע ל-400 מיליון דולר בתום שנת 2019. עוד נמסר כי אנשי אמריקן איירליינס שוחחו עם אנשי בואינג בסוגיית הפיצוי אך הצדדים לא דנו בפרטי הפיצוי שהחברה מצפה לקבל.

השוק האמריקאי המשיך להיות חזק לפי נתוני החברה בעוד שבשוק התעופה העולמי היו אזורים שבהם הסתמנה חולשה. השוק האמריקאי אחראי ל-70% מהכנסותיה של אמריקן איירליינס. לעומת זאת שוק הטיסות למזרח אסיה סבל בשל שערי המטבע וקשיים כלכלים במדינות שמעבר לאוקינוס השקט ובראשן סין.

הכנסותיה של אמריקן איירליינס ברבעון השני הניבו רווח של 1.82 דולרים למניה, ב-5 סנטים יותר מהערכה מוקדמת של מדד זקס. המנהל הפיננסי של החברה, דרק קר, ציין שהרבעון שחלף היה רבעון אתגרי. החברה נאלצה להתמודד עם קשיים נוספים כפגעי מזג אוויר שפגעו בטיסות הסדירות ומאבק משפטי מול המכונאים עובדי החברה. קר סיכם: “למרות זאת השגנו תוצאות שעלו על הציפיות”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה